Linnameeskonna spordidirektor Gert Kams ütles, et Kelderi tegemistel hoiti silma peal pikema perioodi vältel. „Mul on hea meel, et temaga kokkuleppele jõudsime,“ avaldas Kams klubi kodulehel Kelderi kohta, kes treenis Paide meeskonnaga juba jaanuari algusest. „Meie juures prooviperioodil viibides näitas ta just seda, mida ootasime: oma tugevusi ja häid omadusi kaitsemängus, mis annavad meile juurde nii vajaliku lisakäigu.“

Oliver Niiduga lepingu sõlmimist kommenteerides lausus Kams, et Niidus nähakse tulevikupotentsiaali Premium liigas läbi löömiseks. „Oliver on mängijatüübilt tänapäevane äärekaitsja, kelle üheks trumbiks on agressiivse kaitsetegevuse kõrval ka oskus ründemängus lisajõuks olla,“ kõneles spordidirektor. „Lisaks on Oliver väga ambitsioonikas ning paistab silma hea suhtumisega treeningtöösse.“

27-aastane Silver Alex Kelder on SC Reali kasvandik, kes tegi debüüdi Premium liigas 2019. aastal FC Kuressaare ridades, olles enne seda esindanud aastaid Tallinna Kalevit esiliigas. Mullu tegi Kelder Kuressaare eest suurepärase hooaja ning käis koduses kõrgliigas väljakul 32 kohtumises. Kokku on Kelder Premium liigas pidanud 104 mängu, milles on löönud FC Kuressaare eest seitse väravat.

Silver Alex Kelder avaldas sõlmitud kaheaastase lepingu üle heameelt. „Paides on ambitsiooni, see meeldib mulle, sest nii luuakse mängijale keskkond, kus kasvada, pingutada ja areneda. Ootan suure huviga superkarikat ja liigahooaja algust, et fännide ette astuda. Annan endast kõik, et meeskonnale kasulik olla!“ kõneles ta.

18-aastane Tallinna FC Flora kasvandik Oliver Niit on seni mänginud esiliigas, kus on kolme hooaja jooksul käinud FC Flora eest platsil 69 kohtumises ja löönud ühe värava. Ka on Niit pidanud üheksa mängu erinevate vanuseklasside noortekoondistes.

Oliver Niit on tänulik Paide pakutud võimaluse eest karjääris esimene tõsisem samm teha. „On hea meel liituda Premium liiga ühe parima klubiga,“ ütles noor kaitsja. „Paide aitas mul teha suure sammu edasi, nüüd pean teenitud võimaluse maksimaalselt ära kasutama, et areneda ise ning aidata meeskonnal paremaks saada.“

Mathias Palts liitub aastase laenulepingu alusel FC Kuressaarega

FC Flora ja FC Kuressaare jõudsid Mathias Paltsi osas kokkuleppele ning 21-aastane keskkaitsja esindab tuleval hooajal saarlasi. Mängija laenuleping kestab aasta lõpuni. Palts on enim mänge kogunud Flora U21 võistkonnas, kelle eest ta on väljakul käinud 47 mängus, kogunud 3568 minutit ja löönud ühe värava. 2022. aasta märtsikuus tõmbas keskkaitsja selga Legioni särgi ning pidas hooaja jooksul Premium liigas 19 ning Tipneri karikavõistlustel 2 kohtumist.

Mathias Paltsi esmamulje uuest klubist on väga hea. ,,Olen Kuressaarega juba pea kuu aega treeninud ja olukord on täpselt selline nagu ma ette kujutasin – mõnus õhkkond ning väga töine ja toetav meeskond,“ kirjeldas ta esmaseid tundeid. ,,Eesmärk on kindlustada endale koht põhikoosseisus, et saaksin Premium liigas vajalikke mänge ja minuteid. Omalt poolt soovin klubil aidata pürgida tabelis üha kõrgemale ja teha meeldejääv hooaeg,“ ütles Palts endale seatud eesmärkide kohta Flora kodulehel.

Eelmisel hooajal oli Palts laenul Tallinna JK Legionis, kust mängija sõnul on tal endaga palju kaasa võtta. ,,Legionis oldud aeg oli keeruline, alustades sellest, et tegu oli venekeelse meeskonnaga. Kuid ma arvan, et see väljakutse andis mulle üldpildis mentaalselt väga palju juurde. Legionist võtan kindlasti kaasa sellise jõulise „hambad ristis“ mentaliteedi, et iga hinna eest võidu nimel võidelda,“ ütles ta.

Keskkaitsja on ka Floras treenitud aastatel palju kõrva taha pannud ning tahab saadud teadmisi Kuressaares rakendada. ,,Flora tegi minust väga küpse ja targa mängija. Eriti viimased paar aastat, kus igat detaili, mis vajasid parandamist, arendati. Tänu sellele oli ka minu areng väga suur. Võtan Florast kaasa professionaalse suhtumise nii platsil olles kui platsiväliselt, sest tänu sellisele suhtumisele olen ma nii kaugele jõudnud ning kindlasti jätkan seda,“ ütles Palts.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: ,, Mathias Palts sai eelmisel aastal hea kogemuse mängides Legioni eest Premium liigas. Alguses võttis kohanemine aega, kuid sammhaaval suutis ta ennast murda põhikoosseisu. Tema eeliseks on pika kasvu kohta hea kiirus ja jõulisus. Mathiasele meeldib mängida mitmekülgselt, kus ta ei kiirusta pika palli mängimisega. Kuressaare mängib kolme keskkaitsjaga, mis peaks Mathiasele hästi sobima.“