Meeskonda ei saa aidata esireket Mark Lajal, kes 10. jaanuaril Oeirase (Portugal) Challenger-turniiril väänas hüppeliigest. Eesti koondise treener-kapten Ekke Tiidemann ütles, et arstid andsid Lajalile paranemiseks aega kolm nädalat. „Samal ajal, kui meie matš toimub, võib ta hakata vaikselt liigutama ja jooksma, aga mitte veel võistlema,“ vahendas Tennisnet Tiidemanni sõnu.

Eesti koondist esindavad Jamaikal Kristjan Tamm, Kenneth Raisma, Oliver Ojakäär, Johannes Seeman ja Jürgen Zopp, kes on küll profitennisest loobunud, aga klubitennise tasemel ja koondise aitamiseks saab kaasa lüüa. Ainult Tiidemann ise ja Zopp sõidavad Jamaikale Eestist, sest Seeman õpib USA-s, Tamm mängis viimati Al Zahra (Kuveit) ITF-i turniiril ning Ojakäär ja tema treener Raisma saabuvad Austraaliast.

„Nädal aega saame seal treenida ja mänguks valmistuda,“ ütles Tiidemann. Mängitakse kõvakattel ja mõistagi väljas, sest Jamaikal on aastaringselt 25 kraadi ja rohkem sooja. Õnneks tulevad meie neli mängijat kohale sealt, kus temperatuur on vähemalt 15-20 kraadi sooja.

Jamaika esireket on Blaise Bicknell (ATP 764.), kuid teised mängijad esituhandesse ei kuulu. Praegu veel on Bicknell meie esireketist (Lajali puudumisel) Tammest ees, aga järgmisel nädalal peaks Tamm kerkima 662. kohale, sest kirja lähevad Doha M15 turniiri võidupunktid.