32 km põhidistantsi finišijoone ületas Virumaa metsade vahel meestest esimesena Kalev Ermits (Areal Team) ajaga 1.10.07, tema järel Risto Uusivirta (Haapajärven Kullid) ajaga 1.10.12 ning kolmandana Andres Juursalu (Suusasemud) ajaga 1.12.51.

„Tunne on ikka hea, kui sai korraliku pingutuse teha ja ka konkurents oli väga hea. Meil oli korralik madin. Lõpus jäi siin natuke taktikamänguks – mul ehk oli seda sprinterlikku kiirust rohkem. Täna olid küll üsna jäised olud, aga väga keeruline ei olnudki,“ sõnas Ermits.

Naistest haaras endale esikoha Tatjana Mannima (Suusasemud I) ajaga 1.18.12. Teise koha haaras endale Merilin Jürisaar (Team Nordic Jobs Worldwide) ning kolmanda koha Greete-Liisa Toom (Sakala Suusaklubi).

„Napilt tuli see võit, õnneks ikka leidsin lõpupoole endas kiiruse. Merilin oli täna tõeliselt hea konkurent, ta pani mind pingutama. Arvestades ilmaolusid, oli rada ikka väga hea, mõned kohad olid ehk jäised,“ kirjeldas Mannima, kes plaanib terve Estoloppeti hooaja tänavu kaasa teha.

16 km lühidistantsi kiireim oli Kerto Kaasiku (Ambla Sk) ajaga 45.35 ning naistest Mia Carolina Riisalu (Cfc) 50.50-ga.

Viru Suusamaratoni peakorraldaja Tarmo Kärdi sõnul sai keeruliste lumeolude kiuste korraldatud igati õnnestunud maraton. „Hea tunne on, et just 37. Viru maraton andis Estoloppeti uuele hooajale avastardi. Tõelised suusatajad tulevad ikka iga ilmaga kohale, nii ka täna. Meil oli väga hea tiim ja tõestasime ennast, suur suur tänu kõigile,“ lausus Kärdi, kes rõõmustas ka positiivse tagasiside eest.

Estoloppeti teine etapp, 24. Tamsalu-Neeruti suusamaraton toimub 4. veebruaril Tamsalus. Lisainfo ja registreerumine: www.estoloppet.ee