Viimasel võistluspäeval oli stardis laskesuusatamise segateatevõistkond koosseisus Vibeke Marie Välbe, Pillerin Vilipuu, Yaroslav Neverov ja Gregor Narusk. Ebaõnnestunud laskmise tõttu, kus koondis käis kokku tosinal trahviringil, saadi 16. koht.

Sellega on Eesti koondise jaoks olümpiafestival lõppenud. Eesti sai medalitabelis 21. koha kui Sorokin võitis freestyle-suusatamise pargisõidus hõbemedali ja Henry Sildaru sai freestyle-suusatamise Big Airis pronksmedali.

Lisaks sai Eesti veel seitse TOP10 kohta. Murdmaasuusataja Ralf Kivil jõudis kolm korda esikümnesse, olles sprindis viies, 7,5 km eraldistardist klassikasõidus seitsmes ning 10 km eraldistardist vabatehnikasõidus kümnes. Murdmaasuusatajate segateatevõistkond koosseisus Kivil, Anlourdees Veerpalu, Lars Piirmann ja Hedvig Altmäe sai 9. koha. Iluuisutaja Amalia Zelenjak pälvis naiste üksiksõidus 6. koha, freestyle-suusataja Mirjam Revjagin sai nii Big Airis kui pargisõidus 7. koha.

Eesti delegatsiooni juht ja EOK noortespordi projektide koordinaator Merle Kaljurand oli koondise tulemustega rahul. „Meie noored näitasid, et neil on väga kõva sisu. Korraldajate poolt tuli küll ette palju viperusi, aga usun, et meie koondislased jäid oma esimese olümpiasarnase kogemusega rahule,“ ütles Kalurand.

Järgmine talvine olümpiafestival peetakse 20.-25. jaanuarini 2025 Gruusias Bakurianis. Suvine olümpiafestival toimub aga juba sel suvel, 23.-29. juulini Sloveenias Mariboris.

Edukas Eesti koondis saabub pühapäeval Tallinna lennujaama kell 17.15 Frankfurdi lennuga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid