Meeste seast jõudis esimesena nelja parema sekka Karen Hatšanov (ATP 20.), kes sai loobumisvõidu ameeriklase Sebastian Korda (ATP 31.) käest. Hatšanov võitis esimesed kaks setti 7:6 (5) ja 6:3.

Kolmandas setis juhtis maailma 20. reket 3:0, kui Korda loobumisvõidu andis. Ameeriklast segas parema käe randmevigastus. „Loomulikult ei taha ma niimoodi kohtumist lõpetada,“ rääkis poolfinaali jõudnud Hatšanov. „Sebastian alistas kolmes setis minu sõbra Daniil Medvedevi ja viies setis Hubert Hurkaczi. Ta mängis siin väga head tennist.“

Hatšanovi vastaseks poolfinaalis on maailma neljas number Stefanos Tsitsipas. Kreeklane alistas kaks tundi ja 19 minutit kestnud veerandfinaalis tšehhi Jiri Lehecka 6:3, 7:6 (2), 6:4. Maailma 71. reket Lehecka mängis esimest korda suure slämmi veerandfinaalis.

„See oli väga keeruline kolmesetiline mäng,“ võttis Tsitsipas kohtumise kokku. „Minu senise turniiri üks raskemaid. Jiri tegi väga hea turniiri, soovin talle tulevikuks ainult head. Ta on suurepärane tennisist.“

Kolmapäeval selguvad kaks ülejäänud poolfinalisti. Ameeriklaste omavahelises vastasseisus heitlevad pääsu eest nelja parema sekka Ben Shelton (ATP 89.) ja Tommy Paul (ATP 25.). Viimases veerandfinaalis kohtuvad üheksakordne Australian Openi võitja Novak Djokovic (ATP 5.) ja Andrei Rubljov (ATP 6.).

Azarenka ja Rõbakina vastamisi

Läti esireket Jelena Ostapenko (WTA 25.) tunnistas veerandfinaalis Venemaalt pärit, aga Kasahstani esindava Jelena Rõbakina (WTA 17.) 6:2, 6:4 paremust. „Olen ülimalt õnnelik, et siin esimest korda poolfinaali jõudsin. See on võrratu tunne,“ rääkis Rõbakina pärast kohtumist antud intervjuus.

Rõbakina vastaseks tuleb Viktoria Azarenka (WTA 24.), kes sai 6:4, 6:1 jagu maailma kolmandast reketist, ameeriklannast Jessica Pegulast.

Kolmapäeval lähevad veerandfinaalis vastamisi tšehhitar Karolina Pliškova (WTA 31.) ja poolatar Magda Linette (WTA 45.). Nende vastane selgub paarist, kus vastamisi Arõna Sabalenka (WTA 5.) ja horvaatlanna Donna Vekic (WTA 64.).