Delfi küsis Tänaku võimaliku tuleku kohta Eesti talverallile meeskonna pealikult Richard Millenerilt veel laupäeval, kuid vastuseks kõlas toona: „Ilmselt mitte, sest meil on testipäevad Rootsi ralliks planeeritud.“

M-Sporti võis kallutada Eestisse tulema see, et mitte ainult Toyota (Takamoto Katsuta), vaid ka Hyundai (Esapekka Lappi) läheb Soome kohalikku Kuopio rallit sõitma, nagu selgus esmaspäeval. Nii saaksid rivaalid liiga suure eelise.

Tänak osales Otepää rallil ka 2021. aastal ning toona võttis ta kindla võidu, edestades tiimikaaslast Thierry Neuville'i kokkuvõttes 33,4 sekundiga.

Otepää talverallil sõidetakse kaheksa kiiruskatset kogupikksuega 110,38 km. Esimesele katsele antakse start kell 8.00.

Autoralli MM-sarja teine etapp toimub Rootsis 9.–12. veebruarini.

Täiendatud:

„Iga päevaga lähevad Otepää ümbruse teeolud aina talvisemaks ja ka hetkel sajab lund. Teepõhjad on ilusti külmunud ja loodame korraliku talverallit. Otepää talveralli korraldusmeeskonnal on väga hea meel, et Ott ja Martin on otsustanud Rootsi MM-ralliks valmistuda just Otepää teedel ja toovad Eesti rallisõprade ette M-Sport meeskonna poolt ettevalmistatud Ford Puma Rally1 auto,“ sõnas Otepää talveralli võistluste juht Marko Koosa.

Kuna möödunud nädalavahetusele kavandatud Aluksne ralli lükati kehvade teeolude tõttu edasi 24. ja 25.veebruarile, siis sõidetakse Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste 2023. aasta hooaja avaetapina just Otepää talveralli. Tänavusele Otepää talverallile on hetkeseisuga registreerunud 49 võistluspaari seitsmest riigist. Registreerimine hooaja esimesele võistlusele lõpeb reedel.

Otepää Talverallile pääseb vaid piletiga ja ühe pääsme hind on 17 eurot. Rallipääsme saab soetada eelmüügist www.piletikeskus.ee. Pilet kehtib kõigil kiiruskatsetel ja Tehvandi spordikeskuses asuvas võistlusautode hooldusalas. Alla 12-aastastele on üritus tasuta. Pilet tuleb vahetada käepaela vastu piletivahetuspunktis Otepää bussijaama platsil või Kanepi keskväljakul. Piletivahetuspunktid on avatud 04.02.2023 kell 06:30-14:00


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid