Ajalooline sündmus leidis aset Portugali naiste karikavõistluste veerandfinaalis, kus vastamisi läksid Lissaboni tippklubid Sporting ja Benfica.

Nimelt tundis esimese poolaja lõpus üks pealtvaatajatest ennast halvasti ning mõlema naiskonna meedikud tõttasid talle tribüünile appi, vahendab ESPN.

Pärast olukorra lahendamist näitas Portugali kohtunik Catarina Campos mõlemale meditsiinitöötajale valget kaarti, mis võeti fännide poolt vastu aplausi ja rõõmuhõisetega. Benfica võitis lõpuks kohtumise 5 : 0.

Valge kaardi kasutamine on Portugali spordieetika organisatsiooni algatus, mille abil soovitakse riigis ausat mängu juurutada. Portugali jalgpalliliit on selle oma turniiridel omaks võtnud, kuid rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA pole ettevõtmist veel ametlikult tunnustanud.

Ühtlasi oli tegemist Portugali naiste jalgpalli publikurekordiga, kui Lissabonis toimunud matši käis kohapeal vaatamas 15 023 inimest.