Baskonia alustas Euroliiga hooaega suurepäraselt ja veel detsembri lõpus tõmbasid nad kodusaalis koti pähe Madridi Realile, millega nad tõusid sarja liidriks. Sealjuures olid nad selleks hetkeks kõigi sarjade peale 11 mängu järjest kaotuseta. Ent selle kalendriaasta sees on meeskond vana mandri kõige kõvemas liigas võiduta. Kui jaanuari alguses kaotas Baskonia võõrsil 84:85 Berliini Albale ja 79:92 Müncheni Bayernile ning eelmisel nädalal 65:83 Belgradi Partizanile, siis neljapäeval võtsid nad kodusaalis vastu teise Hispaania klubi Barcelona.

Vitoria-Gasteizis toimunud matšis jäi kodumeeskond kiirelt 2:9 kaotusseisu. Kuid järgmistel rünnakutel sopsas kahel korral Kotsar ning mõne minuti pärast leidis ta sööduga Rokas Giedraitise, kes viis Baskonia 18:17 juhtima. Resultatiivne mäng jätkus esimese veerandaja lõpuni, mille lõpuks olid satsid 28:28 viigis. Seejärel sai Barcelona mänguvankri veerema. Teise neljandiku keskel jäi Baskonia kõige halvemal juhul maha 11 silmaga ja kahe poolaja vahelisele pikemale pausile läks kodumeeskond 40:47 kaotusseisust.

Baskonia juhendaja Joan Peñarroya riietusruumis jagatud mõtteterad mõjusid hästi leedukale Tadas Sedekerskisele, kes vedas tööandja kolmanda veerandi lõpuks ühe silma kaugusele (63:64). Ent võõrustajad teisel poolajal juhtima ei pääsenudki. Šarūnas Jasikevičiuse hoolealused said viimasel kümnel minutil kaitse toimima, käisid aktiivselt ründelauas ja 2.36 enne matši lõppu oli vahe juba 11 silma. Kuigi võõrustajad jõudsid viimase minuti eel veel viie punkti kaugusele, siis rohkemaks jaksu polnud ning Barcelona kirjutas tabelisse 13. võidu skooriga 85:78.

„Meil oli väga suuri probleeme kaitselauas. Nii on võimatu Barcelonat võita, kui nad iga möödaviske järel saavad ründelaua kätte,“ oli Peñarroya kohtumise järel intervjuud andes ilmselgelt ärritunud ja sammus midagi enamat ülemata kaamera eest minema. Ehkki Baskonia mängijad tabasid 27-st kahepunktiviskest 19, siis nad olid hädas perimeetril (kolmesed 28-st kuus) ja oma korvi all, kus nad lasid kataloonlastel noppida lausa 18 ründelauda. Võõrustajad said ise kätte 17 kaitse- ja kaheksa ründelauda.

25 minutit väljakul rassinud Kotsari arvele jäi kümme punkti (visked platsilt 5/7), kaks lauapalli ja üks korvisööt, Raieste kahe mänguminutiga statistikasse numbreid kirja ei saanud. Meeskonna parimana tõi selle nädala keskel 25-aastaseks saanud Sedekersis 16 silma. Barcelona ridades viskasid kaheksa meest vähemalt kuus punkti, neist parimana jäi Nikola Mirotici kaukasse 15.

Baskonial on tabelis 11 võitu ja üheksa kaotust, millega nad on veel napilt play-offi joone peal. Taas tuleb Hispaania meeskond Euroliigas platsile järgmisel nädalal, millal nad võõrustavad valitsevad meistrit Istanbuli Anadolu Efest.