Seitsmel korral maailmameistriks tulnud Hamiltoni senine leping lõppeb käesoleva aastaga.

Hiljuti 38-aastaseks saanud britt teenib praegu 45 miljoni euro suurust aastapalka, kuid uue kontrahtiga ootaks teda märgatav palgatõus.

Sportune andmetel pakutakse Hamiltonile kahe hooaja eest kokku koguni 140 miljonit eurot. Selles lepingus polevat fikseeritud eraldi preemiat MM-tiitli võitmise eest - praeguses lepingus on see 25 miljonit -, kuid palganumber ise on juba väga suur.

Kopsaka lepingu taga olevat 2020. aastal Mercedese sponsoriks saanud keemiafirma Ineos, mis on nõus maksma suurema osa briti võidusõitja palgast.

Meeskonna mänedžer Toto Wolff on mõista andnud, et sooviks Hamiltoni näha karjääri järel ka tiimi uue saadikuna. Arvatakse, et Hamilton on ideest huvitatud, kuid soovib selle eest saada 25 miljoni euro suurust aastapalka. Tavaliselt tooksid sarnased lepingud suursaadikule hooaja eest 1–3 miljonit.

Wolff tunnistas hiljuti, et tal on plaanis Hamiltoniga lepingu pikendamist arutada, kuid kiiret tal selle asjaga ei ole.

„Meil ​​on terve aasta aega. Saame omavahel hästi läbi. Viimase kümne aasta jooksul on meie sõprus muutunud tugevamaks,“ lausus Wolff eelmisel reedel Sky Sportsile.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid