Laupäeval autasustati Tallinnas Tallink Spa & Conference hotellis 2022. aasta parimaid mootorrattasportlasi ning motokrossi ja enduro distsipliinide Eesti meistreid ja karikavõitjaid. Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni nõukogu president Marek Kiisa tänas kõiki võistlejaid, korraldajaid, vabatahtlikke ja pereliikmeid eduka aasta eest. Ta kuulutas alanud, 2023. hooaja eelkõige turvalisuse aastaks. „Inflatsiooni ja üha kasvavate hindade foonil ei tohi me mingil juhul teha järeleandmisi ohutuses,“ rõhutas Kiisa alaliidu pressiteenistuse vahendusel.

Motosportlaste Kuulsuste Halli liikmeteks valiti tänavu esimese eestlasena motokrossi MM-etapi võitnud Avo Leok ja enduro maailmameistrivõistlustel hõbeda ja pronksi võitnud Aigar Leok. Eesti motospordi Kuulsuste Koda asub MOMU Mootorispordi Muuseumis ning igal aastal valib Eesti Mootorispordi Kuulsuste Koda sinna kaks mootorrattasportlast.

Endel Kiisa nimelise rändkarika aasta parimale motosportlasele sai Kert Varik, kes kroonis möödunud hooajal oma pika karjääri külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste hõbemedaliga. Koos paarilise Lari Kunnase ning Rahvuste krossi meeskonnakaaslaste Gert Gordejevi/Kaspars Stupelise ja Tanel Reesna/Sten Niitsooga teenis Varik ka parima võistkonna tiitli.

Parimaks naismotosportlaseks tunnistati Keity Meier, kes saavutas maailma karikavõistlustel klassis Traiel 2 6. koha ning Rahvuste trialil segatiimide arvestuses koos Karl Leisiga 4. koha. Parim noor motosportlane on Lucas Leok, juunioride motokrossi maailma karikavõistluste võitja klassis MX65 ning parim juunior motosportlane Sebastian Leok, superkrossi Euroopa meistrivõistluste võitja klassis SX125.

Aasta motosportlased 2022:

Endel Kiisa nimeline rändkarikas aasta motosportlasele: Kert Varik, külgvankrite motokrossi MM II koht
Parim naismotosportlane: Keity Meier, EM 9. koht klassis N Traiel, MK 6. koht klassis N Traiel 2
Parim noor motosportlane: Lucas Leok, Juunioride motokrossi MK I koht klassis MX65, EM 4. koht klassis EMX65
Parim juunior motosportlane: Sebastian Leok, superkrossi EM I koht klassis SX 125
Parim motokrossisõitja: Kevin Saar, quadide motokrossi EM I koht
Parim endurosportlane: Priit Biene
Parim noor endurosportlane: Markus Lehtjõe
Parim hard endurosportlane: Tiit Tomp
Toivo Nikopensiuse rändkarikas Enduro GP klassi EMV üldvõitjale: Andris Grinfelds
Eesti Mootorispordi Ajaloo Ühingu rändkarikas parimale ringrajasõitjale: Hannes Soomer, ringraja MM 13. koht klassis Supersport
Dunlopi rändkarikas parimale noorele ringrajasõitjale: Hugo-Brent Freimann, Balti ja Eesti MV I koht klassis Supersport 300
Parim klubi motokrossis: Sõmeraplu Motoklubi
Parim klubi enduros: AMK KALEV
Parim klubi hard enduros: Sõmerpalu Motoklubi
NGK rändkarikas parimale klubile ringrajas: Vihur Motosport
Parim mototriali sportlane: Maron Mangusson
Parim supermoto sportlane: Patrick Pals
Parim speedway sportlane: Markus Maximus Lill
Parim meeskond: külgvankrite Rahvuste krossil III koha saavutanud koondis, manager Margo Sonn

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid