Mängu algus ei andnud märki edasi juhtuvast, sest vähem kui kahe minuti järel oli Pärnu Sadam peal 4:3. Kuid siis jäid suvepealinlased väga hätta vastaste aktiivse kaitsega ja oma järgmisest 23-st viskest tabasid nad vaid kolm. Nii olid Eesti valitsevad meistrid teise veerandaja keskpaigas taga 12:41, sealjuures oli nende tosinast silmast kaheksa Robert Valge arvel.

Poolaja lõpus kasvas mõlema meeskonna skoor visalt ja pikemale puhkepausile läksid Gert Kullamäe hoolealused 17:43 kaotusseisus. Sellega oli kohtumine ka tehtud ja Pärnu kaotas 800 pealtvaataja ees toimunud matši kindlalt 41:85. Seitsme võidu kõrval üheksandat korda lüüa saanud pärnakad tabasid lõppeks viskeid 26%-ga, sealjuures veerandsajast teele pandud kaugviskest läbis korvirõnga vaid kolm.

Pärnakate parimatena tõid Valge 11 ja Hart seitse punkti. Nad olid ühtlasi ka nende ainsad mehed, kes tõid üle nelja silma. Turniiritabelis 17 võidu ja kolme kaotusega teist kohta hoidva VEF-i ridades tegi enim pahandust ameeriklane Glenn Cosey, kelle arvele jäi 18 punkti ja üheksa korvisöötu.

Liigas üheksandat kohta hoidev Pärnu tuleb taas väljakule eeloleval kolmapäeval, kui nad võõrustavad oma koduses spordihallis Keilat.