Eesti võiduvärav sündis 84. minutil, kui Markus Poomi antud nurgalöögi järel pääses Martin Miller karistusala keskelt löögile ja saatis palli väravasse. Pall võttis kaitsjast ka kerge rikošeti.

Soomlaste kõige ohtlikum olukord oli teise poolaja keskel, kui meie väravasuul eksis Karl-Romet Nõmm. Jaakko Oksanen suunas ohtliku palli karistusalasse ja Nõmm hindas olukorda valesti. Pall lendas Diogo Tomase pealelöögi järel meie õnneks tühjast väravast siiski mööda.

Teistkordselt eksis Nõmm viimasel ehk neljandal lisaminutil, kui puterdas tsenderduse järel palli enda ette, ent meie õnneks lõi Pyry Soiri üle värava.

Palli valdamine jäi täna 62%-ga soomlaste kasuks, pealelöögid Soomele 11:4, kuid raamidesse läks ainult üks meie löök, mis lõppes ka väravaga.

Eesti koondise eest said täna debüüdi kirja neli meest - teiseks poolajaks väravasse toodud Nõmm ning samuti vahetusest sekkunud Danil Kuraksin, Sten Reinkort ja Robi Saarma.

Eesti jaoks oli see juba kolmas järjestikune võit maailma edetabelis 56. kohal asuva Soome üle. Eelmisel pühapäeval oli Eesti meeskond (FIFA 109.) viigistanud 1:1 Islandiga.

Eesti - Soome algkoosseisud:

Eesti: Marko Meerits (45. Karl-Romet Nõmm), Ken Kallaste (81. Daniil Kuraksin), Erko Jonne Tõugjas, Rasmus Peetson, Marko Lipp, Taijo Teniste (51. Hindrek Ojamaa), Martin Miller, Konstantin Vassiljev (66. Markus Poom), Nikita Vassiljev, Henrik Ojamaa (51. Sten Reinkort), Sergei Zenjov (66. Robi Saarma).

Soome: Viljami Sinisalo, Santeri Hostikka, Robin Tihi, Ville Koski, Diogo Tomas, Noah Pallas, Matti Peltola, Rasmus Schüller, Jaakko Oksanen, Saku Ylätupa, Anthony Olusanya.

Mängu eel:

Eesti jalgpallikoondis pidas aasta esimese kohtumise pühapäeval, kui Portugalis mängiti Islandiga. See matš lõppes 1:1 viigiga. Eesti asus 44. minutil Sergei Zenjovi tabamusest mängu juhtima. Islandile tõi viigipunkti Andri Lucas Gudjohnseni 90. minuti täpne penalti.

Samuti Portugalis laagris viibiv Soome käis väljakul esmaspäeval, kui kaotati naaberriigile Rootsile tulemusega 0:2.

„Tahame jätkata hea esitusega mängu algusest peale. Tahan näha intensiivust ja kuidas meie mängijad hakkama saavad. Ja lõpuks on ka tulemus alati oluline,“ kirjeldas Häberli Eesti ajakirjanikele, millised on homme meeskonna eesmärgid.

Häberli kinnitas, et ka Soomega mängus näeme kindlasti Eesti koosseisus uusi mängumehi, kuid konkreetsed nimesid ta veel avaldada ei tahtnud. „Kes homme alustavad, on selle välja teeninud,“ ütles peatreener.

Eesti ja Soome kohtumine algab kell 18.00. Delfi Sport toob kohtumise põnevamad sündmused lugejateni otseblogi vahendusel. Kohtumine toimub Estadio da Nora staadionil.

Kui blogi kohe ei avane, siis palun oodake või uuendage lehte.