Varem Venemaa kõrgliigaklubi Naltšiki Spartakit esindanud Kubijev viibib juba mitmendat kuud koos veel kolme Venemaa kodanikuga Incheoni lennujaamas, teatab Korea Times. Kõik nad taotlevad asüüli.

Lõuna-Korea justiitsminister on venelaste taotluse tagasi lükanud, kuid nad esitasid selle peale kaebuse ja ootavad nüüd kohtuotsust.

Kubijevi sõnul oli talle Venemaal esitatud mobilisatsioonikutse ebaseaduslik. „Venemaa seaduste järgi ei tohi nad mind sõjaväkke kutsuda. Kuid mullu novembris tulid sõjaväelased minu juurde ja sundisid mind alla kirjutama dokumendile, et mind peetakse desertööriks, kui ma mõne päeva pärast ajateenistusse ei ilmu,“ sõnas jalgpallur.

31-aastane Kubijev lisas, et alles üleeile hukkusid Donetski oblastis kaks tema sõpra. „Makijivkas hukkusid kaks päeva tagasi ligi 400 Vene sõdurit. Kaks neist olid minu tuttavad. Olen siiani šokis,“ ütles ta.

Lõuna-Korea seaduste järgi ei ole sõjaväeteenistusest kõrvalehoidmine varjupaiga saamiseks piisav põhjus. Kui kohus jätab senise otsuse jõusse, antakse venelased ilmselt Venemaale välja.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid