Matši esimest poolaega valitses mõnevõrra kogenumad mehed väljakule saatnud Eesti koondis, ent esialgu Rasmus Peetsoni ja Markus Poomi mööda lennanud pealöökidest paremaid võimalusi ei suutnud sinisärgid luua. Ehkki Eesti ridades tegid debüüdi väravavaht Karl Andre Vallner ja noor keskkaitsja Erko Jonne Tõugjas, siis islandlaste üritused tulid pigem kaugelt ja need väga suurt ohtu ei tekitanud.

Kuid enne poolaja puhkusele minekut hakkas juhtuma. 43. minutil käis Islandi nurgalöögi järel käis pall Poomi käes, kuid Miguel Nogueira ei näinud olukorras 11 meetri karistuslöögi väärilist viga. Kahe minuti pärast jõudis Eesti positsioonirünnakuga karistusalasse, kus 34-aastane Taijo Teniste lükkas palli selja taha endast aasta nooremale Sergei Zenjovile ja ründaja vajutas nahkkera ühe puutega latipõrkest võrku! 1:0!

Vallner hoidis Eestit mängus

Mõttepausi järel hakkas toimuvat valitsema Island. 52. minutil oli neil suurepärane võimalus viigistamiseks, sest vilemees andis Rasmus Peetsoni kahjuks üsna pehme 11 meetri karistuslöögi. Andri Lucas Gudjohnsen lõi 52. minutil palli enda poolt vaadates värava vasakusse nurka, kuid Karl Andre Vallner tõi selle ära. Sama duo oli aktsioonis kümne minuti pärast, kui Tõugjast ennetanud Gudjohnsen sai kuuelt meetrilt löögile, ent taas tegi Vallner suurepärase tõrje. Möödus veel kümme minutit ja sel korral sai Gudjohnsen üritada korneri järel, kuid sel korral vajutas ründaja palli taevasse.

Viimasel pooltunnil tõi sinisärkide loots Thomas Häberli sisse värskete jalgadega Ioan Jakovlevi, Nikita Vassiljevi, Marko Lipu ja Alex Matthias Tamme, kuid debütandid ei suutnud mängu murrangut tuua. Väike põhjamaine saareriik ja Gudjohnsen jõudsid lõpuks sihile kohtumise esimesel lisaminutil. Islandlase kauglöögile jäi ette Markus Soometsa käsi, mistap vilemees andis Flora poolkaitsjale kollase kaardi ja määras taas penalti. Palli taha asus uuesti Andri Lucas Gudjohnsen, kes sel korral lõi penalti läbi Vallneri näppude sisse ja kohtumine päädis 1:1 viigiga.

Blogi:

Enne mängu:

Thomas Häberli sõnul on laagri üks eesmärk teineteisega lähedasemaks saamine. „Tahame tutvustada oma põhimõtteid, kuidas me peaksime ründama ja kaitsma. Meil on puudu ligi 25 mängijat, kes muidu meeskonnas võiks olla. Palju on uusi nägusid. Saab näha, kuidas nad sel tasemel toime tulevad ja kas nad on rahvusvaheliseks tasemeks valmis. Küsimusi on palju. Loodetavasti on laagri lõpuks ka palju vastuseid,“ lausus ta.

Mängu õigusemõistjad tulevad Portugalist. Kohtunikebrigaadi eesotsas on peakohtunik Miguel Nogueira. Teda abistavad abikohtunikud Rui Cidade ja Nuno Pires, mängu neljas kohtunik on Pedro Ramalho.