Vihmasel Val di Fiemme mõrvalikul lõputõusul näitas parimat minekut norralane Simen Hegstad Krüger, kes jättis konkurendid järjepanu selja taha. Temaga suutis pikemalt võistelda vaid koondisekaaslane Christer Holund, kuid temagi kaotas finišis lõpuks võitjale 4,8 sekundiga.

Päeva suurüllataja oli kolmanda koha võtnud prantslane Jules Lapierre (+25,0), kes edestas napilt norralast Sjur Röthet (+27,4). Kuid Tour de Ski kokkuvõttes suurt põnevust polnud. Viimase osavõistluse eel oli tuuril kuus eelnevat osavõistlust võitnud Johannes Hösflot Kläbo edu rootslase Calle Halfvarssoni ees edu enam kui minut. Kontrollitud sõiduga oli 26-aastane norralane etapil kuues (+45,5), millega ta kindlustas esikoha.

Kokkuvõttes võtsid norralased kolmikvõidu, kui Kläbole järgnesid Krüger (+59,5) ja Holund (+1.21,3). „See on suur asi. Olud olid karmid, aga tore oli seitse päeva võidelda ja nüüd on see tehtud,“ võttis Kläbo Tour de Ski kokku. Karjääris neljandat korda tuuril osalenud Kläbo võitis üldarvestuse kolmandat korda. Temast enam on esikohti šveitslasel Dario Colognal, kes pärjati omal ajal parimaks neljal korral.

Norra triole järgnesid Itaalia koondislane Federico Pellegrino (+1.44,4), veel üks norralane Paal Golberg (+2.05,3) ja päeva suurim kaotaja Calle Halfvarsson (+2.09,2), kellel pühapäeval mäest üles rassimiseks jaksu polnud. „See tõus on halvim asi, mida ma tean. Vihkan seda!“ lausus finišis rootslane Halfvarsson. „Ma arvan, et te ei kujuta ette, kui väga ma seda mäge vihkan. Mul on siin väga raske, sest keha muutub tuimaks ja ma ei suuda jalgu liigutada selliselt, nagu ma tahaks.“

Tuuri tuli lõpuni ka eestlane Martin Himma, kes viimasel etapil sai 43. koha (+3.04,6). Kokkuvõttes sai tulemuse kirja 53. meest, kelle seas Himma oli 46. (+12.07,1).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid