Kalev/Cramo jaoks oli Budivelnik tuttav vastane, sest omavahel võeti mõõtu ka FIBA Europe Cupi alagrupiturniiril, kus mõlemad matšid võitsid eestlased. Kolmapäeval said tallinlased ENBL-is valusa kaotuse, kui nad jäid 71:79 alla Šiauliale. Nii oli neljapäevase kohtumise eel Põhja-Euroopa korvpalliliigas Kalev/Cramol A-alagrupis kirjas kaks võitu ja kaks kaotust, Budivelnikul aga kolm võitu.

Kohtumine algas TalTechi spordihoones tasavägiselt, sest kümne minuti järel oli Kalev/Cramo taga 19:20, kuid teisel neljandikul lükkas Budivelnik sisse järgmise käigu. Tallinlased olid teist päeva järjest hädas visketabavusega, sest nad sopsasid esimesel poolajal vaid ühe kaugviske ja pikemale puhkusele läksid Heiko Rannula hoolealused juba 32:46 kaotusseisust.

Teisel poolajal kalevlaste mäng paranes ning otsustaval veerandil vähendasid nad vahe korduvalt viiele punktile. Kuid päris löögiulatusse Kalev/Cramo ei jõudnudki ning tallinlased kaotasid matši 76:84. Nii jäid eestlased kodusel miniturniiril mõlemal päeval võiduta.

Kalevi parimana tõi Wes Van Beck 19 punkti, Hugo Toom toetas teda 12 ja Zigmars Raimo kümne silmaga. Budivelniku ridades säras NBA-s 165 matšis väljakul käinud Archie Goodiwn, kelle arvele jäi 21 punkti, kuus lauda ja viis korvisöötu.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid