Algselt oli planeeritud katse pikkuseks 447 kilomeetrit, Urvo Männama ja Risto Lepiku (Toyota Hilux) viimane kontrollpunkt oli 378 kilomeetri peal ja sealt saadeti nad koos paljude teistega otse laagrisse. Päevaga sai Urvo sõnul rahule jääda.

„Tore päev oli, nagu nad meil siin kõik tegelikult olnud on. Erinevalt eilsest oli tänase katse esimene pool kivivaba, saime liivasel rajal kiirelt sõita ja korra ka taganttuulega kätte saada meie masina tippkiiruse 171 km/h. See oli päris huvitav, sest vastutuulega me üle 140 km/h ei liikunud. Vihma tõttu tekkisid täna katsele ka jõed, mille läbimine oli kohati keerulisem ja kaotasime ka ühes neist aega. Õnneks leidsime lahenduse ja saime auto taas liikuma. Kiirus oli hea, enne seda olime seal 15. koha kandis. Ühe kontrollpunkti mitte läbimise eest saame ka trahvi aga suures osas liigume plaani kohaselt ja homme taas uus päev,“ võttis Männama kolmanda päeva kokku.

15 minutiline trahv kontrollpunkti mitte läbimise eest kukutas neid katsel viis kohta ja lõplik tulemus oli 39. koht. Üldarvestuses on nad 48. kohal, kaotust autode klassi liidritele, Nasser Al-Attiyah’ile ja Mathieu Baumelile 6 tundi ja 47 minutit. Uustulnukate arvestuses on nad viiendad.

Toomas Triisa ja Mart Meeru (Can-Am Maverick X3) tegid ilusa päeva, kui said bagide T4 klassi arvestuses 11. koha. Mitme Dakari kogemusega mehed leidsid märgade olude juures palju positiivset.

„Korralik päev oli. Tänu vihmale ei tolmanud ja see tegi asja lihtsamaks ja arvestades meie seniseid seiklusi, oli hea, et polnud kive. See tähendas vähem kohti, kus rehvi lõhkuda. Samas hästi kiire katse ja raske veoga. Poole pealt hakkas vihm asja huvitavamaks tegema, tuli mitmest jõest läbi tulla, seal olid omad ohud ja paljud konkurendid istusid seal kinni.“ rääkis Triisa.

„Täna tulid kilomeetrid palju kergemalt kätte. Navigaatori jaoks oli lihtne päev täna,“ lisas Meeru.

Triisa ja Meeru koht üldarvestuses omas klassis on 17., kaotust klassi liidritele, Marek Goczalile ja Maciej Martonile on 2.17:35

Dakari neljandal päeval laagri asukoht ei muutu, see jääb Ha’ili. Katse pikkuseks on 425 kilomeetrit ja kogu päeva pikkus on 574 kilomeetrit. Päev saab olema üsna liivane ja tõustakse vahepeal pea 1300 meetri kõrgusele merepinnast.

Autode arvestuses on Dakari ralli liidriks Katari piloot Nasser Al Attiyah, kellele järgnevad hollandlane Erik van Loon ja hispaanlane Carlos Sainz.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid