Austrias Innsbruckis toimuva etapi kvalifikatsioonis näitas parimat minekut poolakas David Kubacki, kes teenis 128 meetri pikkuse hüppe eest 126,8 punkti.

50 põhivõistlusele mahtunud suusataja sekka kuulub ka kaks kaks eestlast. Aigro hüpe kandus 117 meetri kaugusele, mis andis talle 100,7 silma ja 21. koha. Maltsevi õhulend oli meetri jagu lühem ning 94,9 punktiga pääses ta 32. kvalifikatsioonist edasi.

„Lõpuks tasapisi hakkan enda asja tegema hüppemäel. Loodetavasti hoovõtuasend püsib ka homme sama kui ta täna oli ja ehk püsib isegi natukene pareminigi ja suudan täielikult enda hüppe ära teha. Aga seda näeme homme,“ rääkis Aigro pärast kvalifikatsiooni.

„Eilsel puhkepäeval ega midagi muud peale jõusaali treeningu ei teinud. Eks me seal natukene korrigeerisime asendit ja täna läksin ainult ühe mõttega hüppemäele ega hakanud mingeid ekstreemsusi välja mõtlema. Üritasin asja nii lihtsaks teha kui võimalik ja ehk selles väikeses asjas saladus peitubki,“ lisas eestlane.

Kolmapäeval toimuv põhivõistlus saab Eesti aja järgi alguse kell 14.30.

Kahe etapi järel on liider norralane Halvor Egner Granerud 616,1 punktiga. Teist kohta hoidval Kubackil on koos 589,3 silma.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid