Ronaldost saab väidetavalt kõrgeima palgaga mängija jalgpalli ajaloos, teenides ligi 200 miljonit eurot aastas.

„Ootan huviga uue jalgpalliliiga ja uue riigi kogemist. Mind on õnnistatud, et olen võitnud kõik, mis Euroopa jalgpallis on võita, ning ma tunnen, et nüüd on õige hetk jagada oma kogemust Aasias,“ rääkis Ronaldo, vahendab BBC Sport.

Üheksakordne Saudi Pro League'i tšempion Al Nassr kirjeldas oma kodulehel Ronaldo soetamist kui „ajaloo tegemist“. Klubi lisas, et see „inspireerib meie liigat, riiki ja tulevasi põlvkondi, poisse ja tüdrukuid olema parem versioon endast“.

Veel suvel lükkas Ronaldo tagasi teise rahaka lepingu Saudi Araabia tiimis Al Hilal, sest oli väidetavalt Manchester Unitedi eluga rahul.

Novembris andis portugallane aga TalkTV-s Piers Morganile intervjuu, milles ütles, et tunneb end Unitedis „reedetuna“, ta ei austa peatreener Erik ten Hagi ning oli sunnitud klubist lahkuma.

Erinevate allikate väitel peaks Ronaldo leping Al-Nassriga olema koguni seitsme-aastane. Esimesed kaks ja pool aastat jookseb portugallane väljakul ringi mängijana ja 2025. aasta juunis asub ta nö saadiku rolli.

Saudi Araabia riigiga on lepingu sõlminud juba Lionel Messi. Argentiinlasest sai mõnda aega tagasi kõrberiigi turismisaadik, kes teeb sotsiaalmeediasse postitusi, millega kutsub turiste riiki külastama.

Saudi Araabia loodab, et jalgpallimaailma kahe superstaari abiga õnnestub neil hankida 2030. aasta MM-i korraldusõigus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid