3.-5. jaanuarini jooksevad Tallinnas väljakule Eesti, Soome, Rootsi ja Läti noormeeste ning neidude U16 ja U18 noortekoondised. Võistluse päevapileteid ja turniiri passe saab hankida Piletitasku keskkonnast.

Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juhi Henri Ausmaa sõnul on BSBC korvpallihooaja kalendris väga oluline sündmus. „Aastate jooksul on turniiri külastanud rahvusvahelised agendid, tänu kellele nii mõnigi Tallinnas mänginud noormängija on hiljem astunud korvpalli mõistes suurtele lavadele,“ tõdes ta. Aasta jooksul on turniiril väljakule jooksnud teiste seas Siim-Sander Vene, Kerr Kriisa, Henri Drell, Kristian Kullamäe, Maik-Kalev Kotsar ja mitmed teised Eesti koondislased. Samuti on traditsioonilise turniiri raames platsil lipanud NBA ässad Lauri Markkanen, Kristaps Porzingis ja Davis Bertans.

Noormeeste U18 koondise juhendaja Kris Killingu kandidaatide sekka kuuluvad Itaalias korvpalliharidust saavad Erik Makke, Tormi Joonatan Metsla ja Risto Soodla, Hispaanias sama tegev Stefan Vaaks ning Saksamaal elavad Jorke Aav ja Gerrit Lehe.

Erik Makke (Langhe Roero Basketball)
Tormi Joonatan Metsla (A.S. PISTOIA BASKET 2000)
Edvard Marius Herter (Spordiklubi Nord / Audentese SG)
Herman Tamm (Spordiklubi Nord)
Karmo Kilk (Rapla Korvpallikool)
Espen Mägi (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi / Audentese SG)
Meiko Lindeberg (Korvpalliklubi HITO / Audentese SG)
Jorke Aav (Team Ehingen/Urspringschule e.V.)
Gerrit Lehe (ProBasket Tübingen AG)
Stefan Vaaks (Estudiantes Madrid Club de Baloncesto)
Artur Evestus (Audentese Spordiklubi)
Georg Oliver Metsaorg (Audentese Spordiklubi)
Christopher Lempu (Keila Korvpallikool)
Risto Soodla (S.S.D.S. MENS SANA 1871)
Gert Suvi (Rae Koss / Audentese SG)
Andre Paidre (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Frederik Liiva (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Renee Raiste (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Simm-Marten Saadi (Spordiklubi Nord / Audentese SG)
Birk Birger Arop (Korvpalliklubi Viimsi)

Martin Rausbergi juhendatava noormeeste U16 koondise kandidaatide seas annavad tooni Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Audentese Spordiklubi ja Reinar Halliku Korvpallikooli õpilased. Saksamaa Ulmi klubi süsteemist oodatakse võistkonda Oliver Kullamäed.

Oliver Kullamäe (Radiopharm Ulm)
Marten Alles (Spordiklubi Nord / Audentese SG)
Rasmus Olop (Audentese Spordiklubi / Audentese SG)
Erik Ernst Edovald (Reinar Halliku Korvpallikool)
Andries Kivimägi (Reinar Halliku Korvpallikool)
Karel Pärnpuu (Reinar Halliku Korvpallikool)
Hendrik Metsa (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Taavi Pastik (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Luukas Pastik (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Tanel Lepp (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Martin Soodla (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Roger Hermet (Audentese Spordiklubi)
Thor-Andreas Perv (Audentese Spordiklubi)
Kaur-Kennerth Tomann (Audentese Spordiklubi)
Holger Suurorg (Audentese Spordiklubi)
Markus-Robin Avarsalu (Keila Korvpallikool)
Kristo Rannaste (Korvpalliklubi Viimsi)
Keiro Uuspõld (Spordiklubi Nord)

Neidude U18 koondise on enda hoolde saanud hispaanlane Sergio Cubeiro Rico, kes valib peamiselt Tallinnas ja Tartus korvpalliharidust saavate sportlaste vahel.

Jenny Roos (Audentese Spordiklubi/TSK / Audentese SG)
Maria Vasar (Audentese SG)
Mariell Friedemann (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Laura Anette Tael (TalTech/NORDAID / Audentese Spordiklubi/TSK)
Anna-Liisa Vannamik (TalTech/NORDAID / Audentese Spordiklubi/Siili PK)
Irina Vinogradova (TalTech BS/Altius)
Majandra-Liis Pitkanen (Rapla Korvpallikool)
Katri Rüüson (Rapla Korvpallikool)
Liza Tashlykova (TSA Kalev)
Eleriin Vaas (Audentese Spordiklubi/TSK)
Rihanna Fomistjova (TalTech BS/Altius)
Anna Grits (TalTech BS/Altius)
Isabella Raiendik (Audentese Spordiklubi/TSK)
Anna-Liisa Kristovald (Tallinna Ülikool/SK Nord)
Keit Liis Kõiv (Rapla Korvpallikool)
Triinu-Liisu Taal (Rapla Korvpallikool / Audentese SG)
Marleen Mikiver (Audentese SG)
Karolin Normak (Audentese Spordiklubi/Siili PK)
Norah Marie Pae (Audentese Spordiklubi/TSK)
Carmen Kriisa (TSA Kalev)
Triin Kuusk (TSA Kalev)
Polina Bodõlevskaja (TSA Kalev)

Neidude U16 koondist juhendab igapäevaselt Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubis töötav Esko Tõnisson. Tõenäoliselt on võistkonna suurim täht 15-aastane Kayla Jade Frier, kes tegi detsembri keskel debüüdi tugevuselt teises eurosarjas Eurocup`is.

Emma-Mia Küttis (Rapla Korvpallikool / Audentese SG)
Emma Charlotte Luks (Audentese Spordiklubi/TSK / Audentese SG)
Kaisu Küttis (SK Nord/Cramo / Audentese SG)
Lisandra Vetesina (Rapla Korvpallikool / Audentese SG)
Helena Uuehendrik (SK Nord/Cramo)
Lisa Sirgi (Audentese Spordiklubi/TSK / Audentese SG)
Riinu Suursaar (SK Nord/Cramo / Audentese SG)
Kayla Jade Frier (Venezia Umana Reyer)
Mirtel Trumsi (Audentese Spordiklubi/TSK)
Anastassia Froljonok (TSA Kalev / Audentese SG)
Nora-Liis Veisberg (Audentese Spordiklubi/Siili PK / Audentese SG)
Lada Lesina (Audentese Spordiklubi/TSK / Audentese SG)
Laura Liisa Grünmann (TalTech/NORDAID / Audentese Spordiklubi/Siili PK)
Bia Aller (Rapla Korvpallikool)
Kristina Yakovleva (Rapla Korvpallikool)
Jessica Ristimets (Pärnu Spordikool)
Marjanne Tomingas (Audentese Spordiklubi/TSK)

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid