Kankkunen krooniti küll neljal korral maailmameistriks, kuid tiitlit suutis ta kaitsta ainult ühe korra. Kankkunen võidutses 1986. ja 1987. aastal ning seejärel veel 1991. ja 1993. aastal.

„Järgmine hooaeg saab olema Kalle jaoks väga huvitav. Tiitli võitmine on alati lihtsam ja selle kaitsmine tunduvalt keerulisem. Kalle on nüüd kõikide jaoks sihtmärgiks,“ sõnas Kankkunen Rallit.fi vahendusel.

„Kõik tahavad end nüüd Kallega võrrelda. Ta ei ole enam üllataja ning kõigi eesmärgiks on just Kalle alistada. Tiitli kaitsmine on täiskohaga töö. Selle kordamine ei ole lihtne,“ tõdes Kankkunen.

Algaval hooajal peetakse Rovanperä peamiseks konkurendiks 2019. aasta maailmameistrit Ott Tänakut. Ka lõppenud hooajal pakkus just Tänak Rovanperäle suurimat konkurentsi. Siiski oli soomlane saavutanud hooaja esimese poolega eestlase ees nii suure edumaa, et selle vahe kinni püüdmine osutus liiga suureks väljakutseks.

Rovanperä ja Tänaku kõrval on tiitlisoosikuks number kolm Thierry Neuville, kes varasemalt ei ole aga maailmameistriks tulnud. Kaheksakordne maailmameister Sebastien Ogier sõidab tuleval aastal pooliku hooaja ehk tema MM-tiitli eest ei võitle.

Lisaks Rovanperäle (Toyota), Tänakule (M-Sport) ja Neuville’ile (Hyundai) sõidavad tuleval aastal täishooaja veel Elfyn Evans (Toyota), Esapekka Lappi (Hyundai), Takamoto Katsuta (Toyota) ja Pierre-Louis Loubet (M-Sport).

Autoralli MM-hooaeg algab Monte Carlos, kus sõidetakse 19.-22. jaanuarini. Kokku on kavas 13 rallit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid