Võistluse direktor Vahur Leemets leiab, et Tallinna lauluväljakul on tippsuusatajate iga liigutus ja ilme publiku jaoks just kui peo peal. „Võistlustrass on oma raskuselt võrreldav MM-i võõrustava Planica suusakeskuse rajaga Sloveenias. Selle äärde mahub põnevat heitlust jälgima kuni 10 000 inimest. Pileteid saab Piletitasku portaalist osta juba nüüd ning need näiteks oma spordisõbrast lähedasele kas või jõulukuuse külge riputada. Parim kink on elamus ning seda antud võistlus kindlasti ka pakub,“ lubas Leemets.

Eesti koondise sportlasi saab korraldajamaa rajale lubada kuni 20. MK-etapi õnnestumisse panustavad parimate teadmistega kohalikud spordikultuuri vedajad.

„Piletimüüki veab üle veerandsaja aasta Suusaliidu juures töötanud sporditegelane ja endine suusataja Ülle Viinapuu, võistluste tehnilise poole eest vastutab maailmas üle 50 MK-etapi korralduse juures enamasti tehnilise delegaadi rollis olnud Robert Peets, turvalisuse tagab Meeskond, sekretariaadi tööd koordineerib koos oma tiimiga Eesti spordiürituste raudvara Merike Õun ja rahvusvahelise telepildi eest vastutab režissöör Marek Miil. Sündmuse õnnestumisse panustab ligi 200 eestimaalast,“ lisas Leemets.

Esimene murdmaasuusatamise MK-etapp toimus Eestis 1999. aastal. Esimesed kolm Otepää MK-etappi toimusid iga kahe aasta tagant: 1999, 2001 ja 2003. Siis toimusid Otepää MK-etapid igal talvel kuni aastani 2012. Viimati võistles maailma suusaparemik Eestis 2019. aastal.