Esimese veerandi võitis 33:22 TalTech, nad tabasid väljakult viskeid 18-st 13. Teisel veerandil kadus Tartu distsipliin täielikult, ehedaks näiteks olid põhimängujuht Märt Rosenthali kaks ebasportliku viga, mis tähendasid kokku eemaldamist. Poolajapausiks juhtis TalTech 57:41.

Kolmandal veerandil suutis Tartu kaitse tööle saada ja vahe vähenes oluliselt. Neljandale veerandile mindi vastu TalTechi 66:62 eduseisul. TalTech suutis suurema osa neljandast veerandist nappi eduseisu hoida, aga mitu olulist mängijat langesid viie veaga välja ja matši alguse suurepärasest visketabavusest polnud enam midagi alles.

Tartu resultatiivseim oli 18 punktiga Tomaš Pavelka, 15 punkti jäi Leemet Böckleri arvele. TalTechi kasuks viskas 18 punkti Kristaps Gluditis.

Laupäevases poolfinaalis kaotas TalTech/Optibet põnevuskohtumises Viimsi/Sportlandile 74:75. Tartu Ülikool/Maks&Moorits jäi poolfinaalis skooriga 82:87 alla BC Kalev/Cramole.

Kell 19.00 toimuvas finaalis mängivad omavahel Viimsi/Sportland ja BC Kalev/Cramo.