Segregatsioon ja sotsiaalmeedia kõlakojad mõjutavad kõike. Erinevate valdkondade inimesed ei mõista üksteist. Igaüks nokitseb uhkelt omaette. Koostöö kõlab, nagu üksi ei saaks hakkama. Seetõttu tehakse kokkuvõttes rohkem tööd, kui vaja oleks. Teinekord saaks ühe teoga saavutada mitu eesmärki. Võib-olla isegi vähema tööga rohkem raha. Aga see nõuab seoste nägemist. Kui tundub, et liikumisharrastusele ei jätku piisavalt raha, tuleb olla nutikam ja vaadata liikumisharrastuse mullist väljapoole.
Artikkel ilmub Delfi Meedia ja Eesti Olümpiakomitee korraldatava arvamuslugude konkursi raames, mille üldine teema on „Sportlane, treener ja toetav keskkond“. Rohkem infot 31. detsembrini kestva konkursi kohta leiad siit!
Olen üha rohkem hakanud märkama, kui palju on esmapilgul seosetutel asjadel ühist. Ühest valdkonnast saab ammutada väga ägedaid õppetunde teise valdkonna jaoks. Suheldes endast teistsuguste huvidega inimestega õpib palju huvitavat.
Nähes seoseid iseenda erinevate tegevuste vahel, on neist võimalik vastastikku kasu luua. Inglise keeles on kõlav väljend: „How you do something is how you do everything.“ Nii nagu teed üht, teed ka kõike muud.