Portugal alustas tänast kohtumist selliselt, et nende supertaar Cristioano Ronaldo vaatas mängu pingilt. Suhteliselt sündmustevaese avapoolaja lõpuks sai Maroko juhtima, kui 42. minutil avas skoori Youssef En-Nesyri.

Teisel poolajal proovis Portugal seisu enda kasuks pöörata ja tõi ka Ronaldo platsile. Mõlema tiimi poolt nähti võimalusterohkemat mängu, aga skoori see ei muutnud. Portugali poolehoidjate kurvastuseks ei suutnud Ronaldo & Company ära kasutada ka seda võimalust, et üleaja kolmandal minutil teenis Maroko poolt teise kollase ja kokku punase kaardi Walid Cheddira. Vähemusse jäänud Maroko pidas siiski vastu, teenis 1:0 võidu ja edenes esimese Aafrika riigina MMide ajaloos poolfinaali.