Olgu alustuseks ära öeldud, et nüüdsest on „Pihtas põhjas“ podcast taaskord kuulatav ka Soundcloudi keskkonnast. Kasutage võimalust! Tõsi pilti sealt ei näe, nii et maksimaalse elamuse saamiseks tuleb Delfi portaalist vähemalt osaliselt saade ikkagi üle vaadata.

Aga saatest. Esmalt paralleelmaailmatest.

Kui Tartul Ülikool/Maks&Mooritsal on portfell võitudest pungil ja tundub, et võiduseeria ei katkegi (kui siis kevade hakul pauguga), siis Pärnu Sadam üritab kõigest väest ebaõnne müsteeriumist pääseda ja mõne harva võidu tabelisse kirjutada. Viimasel ajal on just Tartu olnud risti jalus ees, kolme nädala jooksul on tartlastele alla jäädud kolm korda.

Viimane lahing lõppes teisel lisaajal, peale mida nägi Pärnu peatreener Kullamäe unes Robert Valget. Mis põhjustel, selgub värvika arutelu käigus.

Sama mäng viis korvpallitargad ka kohtunike tegevuse arutelu juurde. Järeldused võivad tunduda mõnele kibedad ja ebaõiglased, aga mõelge sügavuti järele... Kui Kullamäe peaks väljaütlemiste eest trahvi saama, on maailma karjuvat ebaõiglust täis.

Tähelepanu ja juttu jagus saates veel Euroliigale, NBA-le, ebameeldivale kogemusele Eesti noorte korvpallis, Kalev/Cramo võimalustele FIBA Europe Cupi vahegrupis, eelseisvale Eesti karikavõistluste finaalturniirile ja asendamatule FIBA peasekretärile Andreas Zagklisele, kellega pikendati töölepingut aastani 2031. Ulme!

Podcasti peatoetaja PAF-i auhinna võitis sel korral Holger Tamm. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Mis tiimiga oli Los Angeles Lakers hädas 2002. aasta NBA play-off'i poolfinaalis, enne meistriks tulekut?“ Õige vastus – Sacramento Kings. Õigeid vastuseid laekus 28. Tänud kõigile, kes kaasa mängisid.

Seekordne PAF-i auhinnamängu küsimus tuleb korvpalli supertalendi, „tulnukaks“ titulleeritava Victor Wembanyama kohta. 2019. aasta augustis tegi Wembanyama Prantsusmaa noortekoondisega kaasa U16 Euroopa meistrivõistlustel, kohtudes muuhulgas ka Eestiga. Küsime: „Mitu viskeblokeeringut tegi toona 218 cm pikkune mängumees turniiri jooksul ühes mängus keskmiselt?“

Kes vaatab või kuulab podcasti, saab mõned head vihjed juurde. Lööge julgelt mängus kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile pihtaspohjas@delfi.ee.

1x
00:00