EOK president Urmas Sõõrumaa avaldas tunnustust maailmameistritele ja nende treeneritele. „Sport on eriline eluvaldkond, selle võitude korral heisatakse lipp ja mängitakse võitja koduriigi hümni. Suur tunnustus maailmameistritele ja nende treeneritele Eestile toodud rekordarvu medalite eest!“ ütles Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK täitevkomitee poolt kinnitatud korrale. Mitteolümpiaalade rahvusvahelisi tiitlivõitjaid saab EOK premeerida täitevkomitee otsusega rahaliste võimaluste olemasolul.

Eesti Olümpiakomitee premeerib tänavu maailmameistriks tulnud mitteolümpiaalade sportlasi järgnevalt:

  • Daisy Kudre-Schnyder (OK Peko), kahekordne maailmameister suusaorienteerumise sprindis ja lühirajal – 2500 eurot

  • Raigo Piho (Võsu Surfikool), kahekordne maailmameister purisuusatamise pumbatavate lohede kursisõidus ja lohede GPS kiirussõidus – 2500 eurot

  • Tõnu Sepp (Nõmme Huvikool), kahekordne maailmameister automudelispordis – 2500 eurot

  • Mattias Siimann (BRP RT), kahekordne maailmameister veemootorispordis klassides Runabout GP2 ja Runabout GP4 – 2500 eurot

  • Erko Aabrams (Tallinna VMK), veemootorispordi maailmameister klassis F-500 – 1500 eurot

  • Stefan Arand (Tallinna VMK), veemootorispordi maailmameister klassis F-4 – 1500 eurot

  • Joonas Lember (Tallinna VMK), veemootorispordi maailmameister klassis F-125– 1500 eurot

  • Mattias Reinaas (Kohila MK), veemootorispordi maailmameister klassis Ski GP3 – 1500 eurot

  • Jasmiin Üpraus (Team64), veemootorispordi maailmameister klassis Ski Ladies GP1 – 1500 eurot

  • Agne Kiviselg (Tiim Go Fit), maailmameister bikiinifitnessis kuni 169 cm – 1500 eurot

  • Lilija Utenko (Sparta SS), maailmameister bikiinifitnessis kuni 166 cm – 1500 eurot

  • Liisbeth Orav (NYCS), maailmameister purjelauakelkude lühirajasõidus – 1500 eurot

  • Heret Ots (KK Reval), maailmameister sportkeegli sprindis – 1500 eurot

  • Raido Ruse, maailmameister purisuusatamise täispuhutavate tiibade kursisõidus – 1500 eurot

  • Rain Teder (Nõmme Huvikool), maailmameister automudelispordis – 1500 eurot

  • Kristin Tattar (Five Under), maailmameister discgolfi üksikmängus – 1500 eurot

  • Robert Virves, autoralli maailmameister klassis Rally 3 Junior – 1500 eurot

  • Maris Terno (SK Saue Tammed), Mariann Sulg (OK West) – maailmameistrid orienteerumise rogainis – kokku 2000 eurot

  • kapten Ott Kikkas, Marjaliisa Umb, Karl-Robert Trink, Siim Ots, maailmameistrid purjetamises klassis ORC C – kokku 2500 eurot

  • Anneli Tõugjas-Männiste (DGK Hole-in-One), Kaidi Allsalu (Five Under), Kristi Unt (Nõmme DGK Drive In), Mathias Villota (DGK Hole-in-One), Mauri Villmann (Sõprade Discgolfiklubi), Henar Ruudna (Viimsi DG), Rasmus Metsamaa (Disc Golf Factory), Kristjan Solodov (Alutaguse Eagle DGK), Marko Narits (Five Under), maailmameistrid võistkondlikus discgolfis – kokku 3000 eurot

  • Mirgo Gorban, Mikko Jušin, Taavi Kallas, Kert Mardo, Kaur Pärna, Martin Seetur, Alvar Uus, Martin Vahi, Timo Varik, Hendrik Rikand, maailmameistrid võistkondlikus indiacas – kokku 3000 eurot

Sportlaste treenerid saavad preemiat järgnevalt:

  • Lemberi ja Aabramsi treener Algo Kuus (EKR 3) – 1500 eurot

  • Tederi ja Sepa treener Tõnu Vaher (EKR 7) – 1750 eurot

  • Orava treener Jaak Lukk (EKR 6) – 750 eurot

  • Kudre-Schnyderi treener Raul Kudre (EKR 6) – 1000 eurot

  • Otsa treener Kristjan Tamlak (EKR 3) – 750 eurot

  • Terno ja Sule treener Tõnu Lillelaid (EKR 3) – 1000 eurot

  • Arandi treener Aivar Arand (EKR 3) – 750 eurot

  • Üprausi treener Egon Üpraus (EKR 3) – 750 eurot

  • Reinaasi treener Ott Reinaas (EKR 3) – 750 eurot

  • Siimanni treener Meelis Siimann (EKR 3) – 1000 eurot

  • Utenko treener Jekaterina Remets-Morozova (EKR 3) – 750 eurot

  • Kiviselgi treener Ramil Lipp (EKR 3) – 750 eurot

  • Indiaca mängiv treener Hendrik Rikand (EKR 4)– 500 eurot

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid