Tabeliliider on jätkuvalt 28 punkti kogunud Selver/TalTech, neile järgneb Bigbank 25 ja RTU/Robežsardze/Jurmala 20 punktiga. Neljandal kohal asub 18 punktiga Jekabpilsi Luši, viies on Võru Barrus 12 silmaga, kuues Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme 11 ja seitsmes Pärnu 6 punktiga.

Tartu Bigbanki ja Pärnu VK mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones laupäeval kell 17.00.

Bigbank käis viimati platsil eurosarjas Portugali klubi A.J. Fonte Bastardo vastu ja vaatamata 1:3 kaotusele jäi peatreener Alar Rikberg meeskonna esitusega seal rahule.

„Ühtpidi meeskonna vorm ja hoog on päris hea, aga kolmapäevane euromäng röövis ka kordades rohkem energiat, kui keskmine liigamäng. Ilmnenud on pisivigastused ja ka haigused ja käib korralik nuputamine, kuidas selles tihedas graafikus värskust hoida,“ sõnas Rikberg, vahendab võrkpalliliit.

„Pärnu on nüüd kaks korda järjest Selver/TalTechiga viiegeimilised mängud pidanud ja nende esitus on ladusamaks muutunud. Tuleb nende nõrgad kohad üles leida ja end kokku võtta, häälestumine pole selleks kohtumiseks nii lihtne kui karika poolfinaalideks või euromänguks.“

Pärnu peatreener Toomas Jasmin tunneb Aadu Luukase karikavõistluste poolfinaalis neljapäeval Selver/TalTechi vastu saadud 3:2 võidu üle mõistagi heameelt. „Enesekindlusele aitavad sellised rasked võidud ikka kaasa. Meeldiv üllatus oli see, et pärast kodus saadud rasket 2:3 kaotust suutsid mehed end kokku võtta ja võita. Samas ma ei arva ka, et me suudaksime nüüd igas mängus selliselt esineda, aga mingi muutus on meeskonna sees toimunud juba alates euromängudest ja saab öelda, et meie esitus on ladusamaks muutunud,“ kommenteeris Jasmin.

Pühapäeval kell 17.00 võõrustab Võru Barrus Balti liiga liidrit Selver/TalTechi.

Võrul on seljataga raske kaotustejada ning juhendaja Oliver Lüütsepp loodab asjad taas paremuse poole pöörata. „Oleks eelmistest mängudest muidugi tahtnud midagi kätte saada, aga ei saanud. Lihtsamaks ei lähe midagi, meie jaoks pole suurt vahet olnud, kas vastas on Daugavpils või Selver/TalTech, ühtmoodi raske on ja peame väga palju pingutama hea tulemuse saavutamiseks.“

„Meie mäng käib kohati väga palju üles-alla ja skoorimisega on probleeme olnud. Vajame õnnestumist, et sealt enesekindlust saada. Tulemusele me niipalju ei mõtlegi, vaid tahaks hästi mängida, küll siis tulevad ka tulemused,“ lisas Lüütsepp.

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal tõdes, et meeskonnal on vaja end eelkõige vaimses osas uuesti leida. „Viimased mängud on rasked olnud, vaimselt pole suutnud taset hoida ja selles osas hetkel käriseb. Võib-olla on seda mõjutanud mõne mängija ajutine eemalolek ja ise olen samuti haiguse tõttu trennides vähe saanud kohal olla, samas ma end nii tähtsaks lüliks ka ei pea, et sellel nii suur mõju peaks olema,“ arutles juhendaja.

„Eks nüüd ole tõestamise koht nii treeneritel kui mängijatel, aga sellised periood käivad paratamatult spordi juurde ja siis oleks ka igav kui nii-öelda paberil tugevam alati võidaks. Loodan, et eilsega norutasime oma norutamised ära ja edasi keskendume sellele, kuidas asju korda saada,“ lisas Toobal.