Argentina ja Mehhiko kohtumise avapoolaeg möödus üsna sündmustevaeselt ning kuigi pallivaldamine oli argentiinlaste kasuks, siis mängupildi järgi midagi üleliia ohtlikku ei suudetud luua.

Teisel poolajal tundus, et asjad tuksuvad edasi sama rahulikus rütmis, aga 64. minutil muutus kõik - Angel Di Maria andis hea söödu Argentina superstaarile Lionel Messile ning kodumaa fännide suurlootus kõmmutas palli ligikaudu 25 meetri pealt Mehhiko väravasse! Argentina asus 1:0 juhtima.

Kuigi Mehhiko mehed ei olnud veel alla andnud ja pusisid tublisti vastu, ei jätkunud täna argentiinlaste vastu püssirohtu, sest Enzo Fernandez sai 87. minutil oma võimaluse ja tegi lõppseisuks 2:0.