Meeste murdmaasuusatamise 20 kilomeetri jälitussõidus tuli metsa vahelt staadionile 11-pealine liidrite grupp. Viimasel tõusul vajutas gaasi põhja Johannes Hösflot Kläbo, kelle spurdile vastast ei leidunud. Tema selja taga lõpetasid norralane Paal Golberg (kaotus võitjale 0,7 sekundit), rootslane Calle Halfvarsson (+1,0), finišisirgel üllatavalt lahjaks jäänud Itaalia sprindiäss Federico Pellegrino (+1,3) ja rootslane William Poromaa (+2,1). Kaks parimat eestlast jõudsid üle finišijoone suures grupis. Jälitust 32. mehena alustanud Alvar Johannes Alev tõusis lõpuks 21. (+56,6) kohale, koondiskaaslane Martin Himma oli 23. (+58,7).

Naiste sama pikas jälitussõidus võtsid kaksikvõidu rootslannad Frida Karlsson ja Ebba Andersson (+33,3). Kolmanda poodiumikoha jagas finišisirgel suurem grupp, kus pikima kõrre tõmbas norralanna Tiril Udnes Weng (+1.11,6). Eestlased stardis polnud.

Suusahüpetes läks võit jagamisele, sest nii austerlane Stefan Kraft kui ka norralane Halvor Egner Granerud teenisid 304,5 silma. Kui eile ei mahtunud ükski jaapanlane Ruka HS142 mäel punktikohale ehk 30 parima sekka, siis pühapäeval sai kolmanda koha Naoki Nakamura. Meie mõlemad kotkad maandusid kvalifikatsioonis täpselt 92 meetri joonel ja edasi ei pääsenud. Artti Aigro oli 54,7 punktiga 52. ja Kevin Maltsev 41,9 punktiga 56.

Kahevõistluses sõideti veidi tavapäratult esmalt 10 kilomeetrine distants ning seejärel pandi päeva lõpus toimunud suusahüpete järel paremusjärjestus paika. Rajal terad sõkaldest ei eraldunud, sest 19 parimat meest mahtusid vaid kümne sekundi sisse. Esimesena liugles üle finišijoone norralane Jarl Magnus Riiber, kellele koondisekaaslane Jens Luraas Oftebro kaotas 0,8 ja sakslane Johannes Rydzek 3,1 sekundiga. Tubli suusasõidu tegi ka Eesti äss Kristjan Ilves, kes sai 4,9-sekundilise kaotusega seitsmenda koha ehk õnnestunud hüppe korral võinuks ta sihtida kohta poodiumil.

Paraku nii ei läinud ning 128,5 meetrine hüpe andis eestlasele kokku 129 punkti ja 13. koha. Võistluse võitis norralane Jarl Magnus Riiber (145 meetrit; 156,3 punkti), kes edestas karjääri ülekaalukalt parima tulemuse teinud prantslast Matteo Baudi (145; 151,6) ning jaapanlast Ryota Yamamotot (140,5; 151,1).

Otseblogi:

Pühapäeval on murdmaasuusatajatel kavas 20 km vabatehnika jälitussõidud, mida naised alustavad kell 13.30 ja mehed 14.30. Kahevõistlejad sõidavad kell 12 ühisstardist 10 kilomeetrit ning kell 16.15 algavad suuremäe hüpped. Suusahüppajate suure mäe lõppvõistlus algab kell 10, poolteist tundi varem toimub kvalifikatsioon.

Laupäeval üllatas positiivselt Martin Himma, kes murdmaa 10 km klassikasõidus teenis 20. koha, mis on ühtlasi MK-sarjas tema senise karjääri parim tulemus. Eestlane kaotas võistluse võitnud Johannes Hösflot Kläbole 1.15,9. Teistest meie meestest oli Alvar Johannes Alev 33. (+1.27,4) ja Kaarel Kasper Kõrge 72. (+2.30,2).

Naiste murdmaasuusatamise 10 km eraldistardist klassikasõidus oli ainsa eestlannana stardis Aveli Uustalu, kes sai 61 naise konkurentsis 53. koha (+3.02,3). Kui meeste konkurentsis võtsid norralased kolmikvõidu, siis naiste seas hõivasid kaks parimat kohta rootslannad, poodiumi kõige kõrgemale astmele tõusis Ebba Andersson.

Meie suusahüppajad Artti Aigro ja Kevin Maltsev pääsesid lõppvõistlusele, aga seal nad piirdusid eelvooruga. Aigro sai lõpuks kirja 45. ja Maltsev 49. koha. Kahevõistleja Kristjan Ilves sai hüppemäel alles 17. koha, suusarajal ületas ta finišijoone 30. mehena.