Brasiilia alustas Katari jalgpalli MM-i kindla esitusega, alistades G-alagrupi avakohtumises 2 : 0 Serbia. Brasiillaste ilusat õhtut varjutas aga Neymari jalavigastus.

Igapäevaselt Pariisi Saint-Germainis leiba teeniv Neymar vigastas teisel poolajal kokkupõrkes serblase Nikola Milenkovici hüppeliigest ning 79. minutil vahetati mees pingile. Hiljem oli näha, kuidas Neymar pingil pisaratega võitles.

Lisaks Neymarile tegi hüppeliigesele viga ka äärekaitsja Danilo ning Brasiilia meedia sõnul on mõlema mehe jaoks alagrupiturniir mängitud. Võimalikuks kaheksandikfinaaliks peaksid nad aga jälle mänguvalmis olema.

Brasiilia peab järgmise kohtumise 28. novembril, kui kohtutakse Šveitsiga. Neymari asendab selles kohtumises ilmselt Real Madridi ääremängija Rodrygo ning Danilo koha peal näeb kas Eder Militaod (Real Madrid) või vanameister Dani Alvest (PUMAS).