Avamängus üsna hambutu esituse teinud ja Ecuadorile 0:2 kaotanud Katar jäi surve alla ka alagrupi teises kohtumises. Korraldajariigi kaitsjad olid peamiselt hädas paremal äärel Ismaïla Sarriga, aga teravust lõid ka teised. Kuid Senegali meeste otsustavad söödud ja löögid vuhisesid järjepidevalt sihtmärkidest mööda.

0:2 kaotatud avamängu järel tõdes Katari hispaanlasest loots Félix Sánchez, et tema hoolealused olid üsna närvis. Seda oli näha ka teises matšis, sest valitseva Aafrika meistri parimad võimalused tekkisid võõrustajate prohmakatest. 16. minutil eksis kollkipper Meshaal Aissa Barsham korneri ajal väljatulekuga, aga viie kasti joonelt peaga rünnanud Famara Diedhiou pealöök läks pool meetrit väravast mööda. Järgmise Bashami prohmaka järel jäi värav kaitseta, ent ka Senegali paremkaitsja Youssouf Sabaly kauglöök vuhises mööda.

Senegal võttis kingituse(d) vastu

Ühe Katari koondise prohmaka kasutasid Senegali ründajad avapoolajal ära. 41. minutil ei suutnud keskkaitsja Boualem Khoukhi karistusalas klaarida üsna süütut söötu ning kasti vabaks jäänud palli virutas võrku Salernitana täht Boulaye Dia.

Puhkepausi järel salvas taas Senegal, kui 48. minutil saatis Ismail Jakobs nurgalöögi esimest posti rünnanud Famara Diedhiou suunas ja Alanyaspori ründaja suunas palli väravavahile püüdmatult võrku. 0:2 kaotusseisus hakkas Katar võtma aina enam riske, aga Senegali koondise üheks kangelaseks tõusis igapäevaselt Londoni Chelseas leiba teeniv väravavaht Edouard Mendy.

63. minutil tõi Mendy pantrihüppega altnurgast Almoez Ali karistusala joonelt teele pandud löögi, neli minutit hiljem sai ta imelise reaktsiooniga käe ette Ismail Mohamadi lähilöögile. MM-i võõrustajad jõudsid siiski sihile. 78. minutil mängis läbi kohtumise säranud keskkaitsja Abdelkarim Hassan äärevahetusega paremale tiivale jooksu Ismail Mohamadi, kes riputas kasti tsenderduse, mille Mohammed Muntari rammis peaga sisse.

Näljaselt viigiväravat jahtima asunud Katar jättis kaitseliini üsna hõredaks ning aafriklased karistasid selle juba 84. minutil, kui paremalt äärelt tulnud madala tsenderduse virutas võrku Bamba Dieng. Senegali kolmas tabamus tappis Katari eneseusu ja rohkem väravaid kuumas suveõhtus ei nähtud. Avavoorus 0:2 Hollandile kaotanud aafriklased kirjutasid tabelisse esimesed kolm punkti, Katar on kahe matši järel nullil.

Blogi (Kui blogi kohe ei avane, siis palume oodata või lehekülge värskendada):

Enne mängu:

Katar jäi MM-i avamängus kiirelt surve alla, kui juba esimestel minutitel viis Enner Valencia Ecuadori juhtima. Ent videokohtunikud tühistasid tabamuse napi suluseisu tõttu. Fenerbahçes leiba teeniv 33-aastane Valencia ei jäänud siiski kuivale, sest 16. minutil sahistas ta võrku 11 meetri karistuslöögist ning veerand tundi hiljem juba mängust.

MM-i korraldajad ei saanudki matšis jalgu alla ning said mängupildile vastava 0:2 kaotuse. Sama tulemusega päädis turniiri eel oma suurime tähe Sadio Mané kaotanud Senegali lahing Hollandiga, ent seal oli stsenaarium teistsugune. Valitsev Aafrika meister pusis hollandlastega üsna võrdselt ning teise poolaja lõpus oli tablool nullirida. Kuid lõpuks võtsid grupi soosikud oma, sest 84. minutil skooris PSV äär Cody Gakpo ning üheksandal lisaminutil lisas teise Ajaxi keskpoolik Davy Klaassen.

Kuna nii Kataril kui Senegalil on A-alagrupis kirjas baranka, siis vajavad mõlemad täna hädasti võitu.