Sündmustevaese kohtumise avapoolajal kummalgi koondisel suuri võimalusi ei tekkinud. Stadium 974-l toimunud matš oli MM-i avamängu musternäide, kus pandi rõhku eelkõige kaitsele ja oma tagala kindlustamisele. Esimese poolaja kõige eredam moment sündis 26.minutil, kui Hector Herrera tsenderduse järel üritas palli peaga alla nurka suunata Alexis Vega. Suuremaid probleeme see siiski Poola koondise väravavaht Wojcieh Szczesnyle ei tekitanud ning riietusruumi mindi viigiseisus.

Teisel poolajal jätkus sarnane muster, kus kumbi rahvustiim ei soovinud suuri riske võtta. Mängu kõrghetk saabus 58. minutil, kui Mehhiko kaitseliini hooletuse suutis ära kasutada Robert Lewandowski. Kindla väravavõimaluse ennetamiseks tõmmati ta trahvikastis penaltivääriliselt maha. Barcelona staar läks 11 meetri karistuslööki ka ise realiseerima, kuid Mehhiko väravavaht Ochoa tegi imelise tõrje, tuues palli alt vasakult nurgast ära. Jätkus sarnane palli veeretamine, üksikute teravate rünnakutega emmalt-kummalt poolelt, aga viik seisis tablool ka peale lõpuvilet.

Päeva esimeses C-alagrupi mängus lõhkas Saudi Araabia selle turniiri suurima üllatuse, kui Argentiina vastu võeti 2:1 võit.

Enne mängu:

Mehhiko on viimasel seitsmel MM-turniiril konkurentsist välja langenud kaheksandikfinaalis. Poola piirdus eelmisel MMil alagrupiturniiriga ning pääses viimati play-offi 1986. aastal.

Meeskonnad on varem MMil omavahel kohtunud korra, kui 1978. aastal võitis Poola Mehhikot 3:1.

„See on väga oluline mäng, sest võib otsustada alagrupiturniiri saatuse,“ rõhutas kohtumise eel Mehhiko peatreener Gerardo Martino.

Maailma edetabelis on Mehhiko kõrgel 13. kohal, Poola on 26. positsioonil.

Arvatavad algkoosseisud:

Mehhiko: Guillermo Ochoa, Jorge Sanchez, Cesar Montes, Hector Moreno, Jesus Gallardo, Hector Herrera, Edson Alvarez, Luis Chavez, Hirving Lozano, Alexis Vega, Rogelio Funes Mori.

Poola: Wojciech Szczesny; Jan Bednarek, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Robert Gumny, Szymon Zurkowski, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Szymanski, Przemysław Frankowski, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.