„Eesti korvpalliliidu juhatus on otsustanud Jukka Toijalaga lepingut pikendada järgmise tsükli lõpuni ehk kuni 2026. aasta veebruarini. Jukka on seni täitnud kõik talle püstitatud eesmärgid, millest peamiseks oli meeste rahvuskoondise jõudmine 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile,“ sõnas Eesti korvpalliliidu president Priit Sarapuu alaliidu pressiteates.

„Töö, mida Jukka on oma meeskonnaga teinud nii korvpallikodu raames kui ka väljaspool koondist, on Eesti korvpallile väga väärtuslik. Lisaks peatreeneri ametile aitab ta igapäevaselt kaasa noortekoondiste, Audentese Spordigümnaasiumi kui ka koolitussüsteemi programmide arendamisel,“ lisas Sarapuu.

2019. aasta oktoobris rahvuskoondise peatreeneri ametisse asunud 50-aastase Toijala sõnul võib möödunud kolme-aastase perioodiga rahule jääda, sest täideti nii koondisele pandud eesmärgid kui ka teised sihid.

„Üheks eesmärgiks oli luua mängijatele Korvpallikodu, millega ma usun, et oleme väga hästi hakkama saanud. Oleme loonud olukorra, kus meie saame mängijaid aidata ning nemad omakorda tunnevad, et me oleme nende jaoks 365 päeva aastas olemas,“ sõnas Toijala ja lisas: „Koondisena oli meie eesmärk jõuda EM-finaalturniirile ning sinna me jõudsime. Kui aus olla, siis meil oli võimalus alagrupist edasi pääseda ning see jääb natukene kripeldama. Aga teisalt see, mis Milanos toimus, ning kui palju mängijad pingutasid suvisel perioodil, siis ma usun, et me andsime kõik endast maksimumi ning saame oma tegutsemisega rahule jääda.“

Järgnevast perioodist rääkides sõnab Toijala, et eesmärk on jõuda 2025. aasta EM-finaalturniirile.

„2025. aastani on veel aega ning palju on veel tööd teha, kuid me tahame olla EM-finaalturniiril ning jõuda alagrupist edasi. Lisaks sellele me soovime tõsta nii noortekoondiste kui Audentese Spordigümnaasiumi taset ning ehitada seda programmi, et saaksime jälle paar sammu edasi liikuda. Audentese puhul soovime, et sealne töö läheks veel paremaks ning see oleks noorele korvpallurile kindel valik, kui nad soovivad profiks saada,“ rääkis Toijala.