Eigo Kaljurand kutsus WRC-hooaja lõpu järel virtuaalse laua taha neli meest: kümnete aastate jooksul lugematutel etappidel käinud Jaan Martinsoni, kodumaal Delfi ralliblogi ja -raadio eest vastutavad Gunnar Leheste ja Kaspar Ruusi ning „Viienda käigu“ raadiosaate kaasautori Roland Poomi.

Nelik vastas Kaljuranna 11 küsimusele. Muuhulgas saab saab teada, kes oli hooaja suurim põruja, mis tegi rõõmu ja mis ajas närvi, mis oli parim ralli ja meeldejäävaim hetk. Lõpetuseks panid mehed kolmele tehasemeeskonna hooajale hinded ning võtsid kokku Tänaku aasta. Aga alustame positiivsest...

Jättes kõrvale maailmameistri Kalle Rovanperä, siis kes oli hooaja suurim võitja?

Martinson: Esapekka Lappi. Kogu WRC sarja peale – nimetagem seda nii – oli kaks ja pool võitjat. Rovanperä teenis meistritiitli, Lappi täiskoha Hyundais ja Takamoto Katsuta näitas, et suudab sõita küll, kui teeb seda aeglaselt ja kindlalt, seega talle pool punkti. Ülejäänud olid kaotajad.
Poom: Esapekka Lappi. Võitles välja täishooaja.
Ruus: Esapekka Lappi. Viimaste uudiste valguses pakuks tagantjärele hoopis teda. Toyota kolmandat autot Sebastien Ogier'ga jaganud soomlane sai kolmel rallil kolmanda koha. Kui veel kuu tagasi tundus, et soomlane jätkab pooliku programmi alusel Toyotas, siis nüüdseks on selge, et Lappi kolib Hyundaisse ja teeb järgmisel hooajal kaasa hoopis täisaasta. Viimati sai Lappi hooaja kõikidel rallidel kaasa lüüa 2020. aastal M-Spordis.
Leheste: Ott Tänak. Loomulikult Ott Tänak kui teise koha omanik. Hoolimata raskest hooajast ikkagi „best of the rest„.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid