Täna peetud MMi avamängus pidi Katar tunnistama 0:2 Ecuadori paremust. Peremeestele ei valmistanud kindlasti peavalu ainult kaotus, vaid ka asjaolu, et neist sai MMide ajaloos esimene võõrustajariik, kes on avakohtumises jäänud kaotajaks.

Ecuador seevastu sai mängu võtta rahulikult, sest avapoolaja lõpuks olid nad Enner Valencia kahest tabamusest juhtimas 2:0. Sealjuures oleks eduseis võinud olla lausa 3:0, kuid kohtunike otsusega ei loetud ära kolmandal minutil sündinud tabamust, kus üht Ecuadori mängijat nähti olemas suluseisus.

Kuivõrd esimese poolaja lõpuks oli Ecuadoril kaheväravaline edu ja Katari mäng ei sujunud kohe kuidagi, muutus mängupilt teisel poolajal rahulikumaks. Seda näitas hästi ka mängu statistika: kokkuvõttes tegi Ecuador vaid 6 lööki väravale, Katar viis. Sealjuures pole alates 1966. aastast üheski MMi mängus nähtud nii vähe pealelööke.