Galal kuulutati välja ja autasustati aasta parimat mees- ja naisjalgpallurit, mees- ja naisjuuniorit, aasta treenerit, Premium liiga ja naiste Meistriliiga parimaid.

Tänavusel hääletusel edastas Tamm esikolmikusse jõudnud Karol Metsa ja Henri Anieri. Koondise eest käis 30-aastane keskkaitsja väljakul kuues kohtumises ja tegi kõik mängud kaasa algusest lõpuni. Ühtlasi sai ta kirja värava, kui aitas UEFA Rahvuste liigas teenida 2:0 võidu San Marino üle.

Klubijalgpallis oli Tammel keeruline, ent tegus aasta. Mullu suvel liitus ta Ukraina kõrgliigas mängiva Poltava Vorsklaga, kuid oli Venemaa algatatud sõjategevuse tõttu sunnitud riigist lahkuma. Märtsis liitus Tamm laenulepingu alusel FC Floraga. Juulis liikus ta edasi Rumeeniasse, kus sõlmis lepingu 26-kordse meistri Bukaresti FCSB-ga. Klubi jõudis ka UEFA Konverentsiliiga alagruppi, kus tuli paraku leppida neljanda kohaga. Tamm arvele kogunes kolm mängu, sealhulgas kuulus ta algkoosseisu kohtumises Inglismaa kõrgliigaklubi West Hamiga.

Hääletuse tulemused:

1. Joonas Tamm 154 (39 esikohta), 2. Karol Mets 80 (11 esikohta), 3. Henri Anier 74 (13 esikohta)

Joonas Tamm Eesti koondise treeningul 22.09.2022.

----------------

Eesti aasta parimaks naisjalgpalluriks valiti esimest korda naiste koondise ja Como (Itaalia) ründaja Vlada Kubassova.

Eesti Jalgpalli Liidu ja Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi ringküsitluse teel toimunud hääletusel edestas Kubassova esikolmikus Inna Kiss-Zlidnist ja Lisette Tammikut. Naiste koondist esindas Kubassova tänavu kuues kohtumises ning lõi kolm väravat.

Kubassoval on edukas aasta olnud ka klubitasandil, sest tänavu maikuus kindlustati Comoga Serie B võit ning seeläbi tõusti uueks hooajaks Itaalia kõrgeimasse liigasse Serie A-sse. Augustis alanud uue liigahooaja jooksul on ta Como eest väljakul käinud kõigis üheksas kohtumises ning saanud kolmel korral ka jala valgeks.

Hääletuse tulemused:

1. Vlada Kubassova 31 punkti (8 esikohta), 2. Inna Kiss-Zlidnis 20 punkti (2 esikohta), 3. Lisette Tammik 17 punkti (3 esikohta)

Eesti naiskonna algkoosseis mängus Prantsusmaa vastu 2.09.2022. Vlada Kubassova (nr 19), Mari Liis Lillemäe (nr 17), Kristina Bannikova (nr 13), Getter Saar (nr 20), Karina Kork (nr 1), Signy Aarna (nr 9), Jaanika Volkov (nr 11), Siret Räämet (nr 5), Kelly Rosen (nr 16), Lisette Tammik (nr 14), Kairi Himanen (nr 8).

----------------

Premium liiga hooaja parimaks mängijaks 2022. aastal valiti Tallinna FC Flora poolkaitsja Konstantin Vassiljev, kes edestas Tallinna FCI Levadia poolkaitsjat Zakaria Beglarishvilit ja Paide Linnameeskonna ründajat Robi Saarmad.

Vassiljev esindas Florat tänavu 31 Premium liiga kohtumises ning aitas meeskonna kindla tiitlivõiduni: lähimat jälitajat edestati 18 punktiga. 13 tabamusega oli Vassiljev meeskonna suurim väravalööja ning kogu liiga arvestuses paigutus ta neljandale kohale.

Parim mängija valiti meeskondade peatreenerite hääletusel, kes nimetasid oma esikolmikud: esikoht teenis 3, teine koht 2 ja kolmas koht 1 punkti. Hääletada ei saanud oma võistkonna mängijate poolt. Võrdsete punktide korral sai parema koha mängija, kes oli teeninud rohkem kõrgemaid kohti.

Premium liiga parima mängija 2022 hääletus*:

1. Konstantin Vassiljev 25 punkti (7 esikohta); 2. Zakaria Beglarishvili 16 punkti (2 esikohta); 3. Robi Saarma 4 punkti

Konstantin Vassiljev.

----------------

Albert Vollrati nimelise aasta treeneri auhinna võitis neljandat aastat järjest Tallinna FC Flora peatreener Jürgen Henn.

Henni juhendamisel teenis Tallinna FC Flora meeskond meistritiitli, kui 36 mänguga nopiti Premium liigas 31 võitu, 4 viiki ja vaid 1 kaotus. Sellega edestati lähimat jälitajat lausa 18 punktiga.

Hääletusel edestas Henn Paide Linnameeskonna peatreenerit Karel Voolaidi ning FC Flora naiskonna ja tüdrukute U17 koondise peatreenerit Aleksandra Ševoldajevat. Lisaks said hääli noormeeste U19 koondise peatreener Alo Bärengrub, meeste A-koondise peatreener Thomas Häberli, naiste koondise peatreenerid Sirje Roops ja Anastassia Morkovkina ning meeste rannajalgpalli koondise peatreener Aleksei Galkin.

Hääletustulemused:

1. Jürgen Henn 23 punkti (2 esikohta); 2. Karel Voolaid 20 punkti (5 esikohta); 3. Aleksandra Ševoldajeva 15 punkti (4 esikohta)

Jürgen Henn.

----------------

Naiste Meistriliiga hooaja parimaks valiti ründaja Emma Treiberg, kes edestas Tallinna FC Flora mängijaid Jaanika Volkovit ja Lisette Tammikut.

Treiberg mängis hooaja esimeses pooles JK Tallinna Kalevi ridades ning liikus suvises üleminekuaknas nende lähirivaali Saku Sportingu ridadesse, kellega teeniti liigas hõbemedalid. Tipuründajana tegutsev Treiberg lõi 23 mänguga muljetavaldavad 40 väravat, millega kerkis väravaküttide edetabeli tippu.

Lisaks valiti esmakordselt Meistriliiga iga liini parimad mängijad. Parim väravavaht on Keiti Kruusmann (Saku Sporting), parim kaitsja Siret Räämet (Tallinna FC Flora), parim poolkaitsja Jaanika Volkov (Tallinna FC Flora) ning parim ründaja Lisette Tammik (Tallinna FC Flora).

Naiste Meistriliiga parima mängija 2022 hääletus:

1. Emma Treiberg 17 punkti (4 esikohta); 2. Jaanika Volkov 12 punkti (2 esikohta); 3. Lisette Tammik 11 punkti (2 esikohta)

Emma Treiberg.

----------------

Eesti aasta meesjuunioriks valiti esmakordselt koondise poolkaitsja Markus Soomets.

22-aastane Soomets esindas tänavu meeste A-koondist viies mängus, kui kuulus kõigis kohtumistes algkoosseisu ja sai kirja täisminutid. Klubitasandil aitas Soomets Tallinna FC Floral tulla Eesti meistriks, kui tegi kaasa 35 mängus.

Parima meesjuuniori valib tavapäraselt jalgpalliliidu juhatus ning Soomets edestas napilt väravavahti Karl Jakob Heina ja samuti esikolmikusse jõudnud kaitsjat Maksim Paskotšit. Lisaks teenisid hääli Rocco Robert Shein, Robi Saarma ja Kevor Palumets.

Hääletustulemused:

1. Markus Soomets 25 punkti (6 esikohta), 2. Karl Jakob Hein 23 punkti (4 esikohta), 3. Maksim Paskotši 13 punkti (1 esikoht)

Markus Soomets.

----------------

Eesti aasta naisjuunioriks valiti naiste koondise ja Tallinna FC Flora poolkaitsja Jaanika Volkov.

17-aastane Volkov tegi sel aastal läbimurde naiste koondises, kui kuulus oma debüütmängus juunis algkoosseisu ning käis kokku väljakul seitsmel korral. Aasta alguses esindas ta neljal korral ka neidude U17 koondist ning lõi ühe värava.

Tallinna FC Flora särgis pidas Volkov sel hooajal 30 kohtumist ning lõi aasta peale 14 väravat, millega aitas võistkonnal tulla Eesti meistriks ning teenida Balti liigas hõbemedalid. Lisaks kuulus Volkov põhikoosseisu mõlemas naiste Meistrite liiga kohtumises ning lõi Racing Unioni vastu ka värava.

Traditsiooniliselt valisid parima juuniori kandidaadid naiste koondise peatreenerid, kelle nimetatud mängijate hulgast tegi lõpliku valiku jalgpalliliidu juhatus. Volkovi järel mahtusid esikolmikusse veel Liisa Merisalu ja Emma Treiberg.

Jaanika Volkov.

----------------

Esiliiga lõppenud hooaja parima mängija tiitli teenis FC Nõmme Unitedi ründaja Egert Õunapuu, edestades Daniel Lutsu ja Roman Sobtšenkot.

Õunapuu lõi FC Nõmme Unitedi särgis Esiliigas sel hooajal 36 väravat ning oli väravaküttide edetabeli kindel liider. Hooaja kuuendal tabelireal lõpetanud Nõmme Unitedit esindas ta 26 kohtumises.

Esiliiga parima mängija 2022 hääletus:

1. Egert Õunapuu 18 punkti (5 esikohta); 2. Daniel Luts 8 punkti (1 esikoht); 3. Roman Sobtšenko 7 punkti (1 esikoht)

Jalgpalligala täispikkuses:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid