Tänavuse MMi korraldajariik Katar on viimastel kuudel saanud rahvusvahelises meedias kõvasti kriitikat, sest riigis koheldakse halvasti võõrtöölisi, naisi ja seksuaalvähemusi.

„Paljud asjad ei ole täiuslikud, kuid reformid ja muutused võtavad aega,“ ütles Infantino ja lisas kurjalt: „See ühekülgne moraalijutlus on puhas silmakirjalikkus. Huvitav, miks keegi ei pööra tähelepanu nendele arengutele, mis on siin toimunud alates 2016. aastast.“

„Täna on mul väga tugevad tunded, võin seda öelda. Täna tunnen end katarlasena, täna tunnen end araablasena, täna tunnen end aafriklasena, täna tunnen end geina, täna tunnen end puudega inimesena, täna tunnen end võõrtöölisena,“ ütles jalgpallijuht. „Ma tean, mida tähendab olla diskrimineeritud, kiusatud, kui välismaalane võõras riigis. Lapsena mind kiusati – kuna mul olid punased juuksed ja tedretähnid, lisaks olin (Šveitsis) itaallane, nii et kujutage ette. Mida sa siis teed, kui sind kiusatakse? Püüad suhelda, sõpru leida. Sa ei hakka süüdistama, kaklema, solvama, vaid inimesi kaasa haarama. Ja see on see, mida me peaksime tegema.“

Infantino sõnul on kõige vähem õigust Katarile moraali lugeda eurooplastel. „Olen eurooplane. Me peaksime järgmised 3000 aastat vabandama selle eest, mida oleme maailmas 3000 aastat teinud, enne kui hakkame moraali lugema,“ kurjustas jalgpallijuht.

Ka võõrtööliste teema tõstatamine läänemaailma poolt on Infantino sõnul silmakirjalik. „Kui Euroopa tõesti hoolib nende inimeste tulevikust, tuleb luua legaalsed kanalid – nagu Katar tegi –, mille kaudu saaks suur hulk neid töötajaid Euroopasse tööle tulla. Et anda neile tulevik, midagi, millele loota.“

Jalgpallijuht peab veidraks ka kriitikat, mis kaasnes Katari staadionitel kehtestatud õllemüügi keeluga: „Isiklikult arvan, et kui kolm tundi päevas ei saa õlut juua, siis te jääte ellu.“

Infantino lisas optimistlikult, et esimene Araabia poolsaarel peetav turniir osutub ilmselt kõigi aegade parimaks.

MM-turniir algab pühapäeval Ecuadori ja Katari mänguga.