16-aastane Sildaru sõitis teises grupis. Esimesel laskumisel teenis ta 45,00 ja teisel 47,25 punkti. Oma grupis andis see 15. koha. Mõlemast grupist pääsesid edasi finaali kaheksa paremat. Kuna esimeses grupis kogus 22 sportlast Sildarust rohkem punkte, siis läks talle kokkuvõttes kirja 37. koht. Kokku oli täna stardinimekirjas 61 sportlast.

A-grupis näitas parimat tulemust Pekingi olümpiavõitja Alexander Hall, ameeriklane sai kirja 85,75 punkti. Teises grupis näitas kõige võimsamat minekut Pekingi olümpiamängudel Big Airis kuldmedali võitnud norralane Birk Ruud, kes sai kirja 93,75 punkti.

Stubai pargisõidu finaal on kavas laupäeval. Henry Sildaru teeb MK-sarjas järgmise stardi 18.–22. jaanuarini toimuvatel pargisõidu võistlustel Laaxis.

Enne võistlust:

Vastavalt rahvusvahelise suusaliidu FIS-i reeglitele pääseb Stubais starti 61 meest. Võistlejaid oli kohal rohkemgi, kuid ülejäänud jäid ootenimekirja. 61 osalejat on jagatud kahe gruppi. Sildaru võistleb teises grupis ning on stardijärjekorras 25.

Edasi finaali pääseb kokku 16 sportlast ehk mõlemast grupist saavad edasi kaheksa paremat. Nii kvalifikatsioonis kui ka finaalis on kõikidel osalejatel kaks laskumist, millest arvesse läheb parim.

Võistluse eel tunnistasid nii Henry Sildaru kui ka tema treenerist isa Tõnis Sildaru, et finaali jõudmiseks tuleb sõita riski piiril ning kindla peale tehtud laskumisega pole suure tõenäosusega võimalik finaali jõuda.

„Meeste konkurentsis midagi tagasi hoida ei ole. Kõik tipud on Stubais kohal ning keegi lihtsalt kindla peale tehtud sõiduga finaali ei pääse. Kõik peavad ikka sõitma riski piiril ning samamoodi ka Henry. Muud võistlusstrateegiat olla ei saa,“ tunnistas Tõnis Sildaru.

Henry Sildaru sai võistlusrajaga esmatutvust teha eile toimunud avatud treeningul. „Esimene MK-treening on tehtud ja see oli päris pingeline. Ilm oli pisut keeruline, sest kohati sadas lund ja oli päris pilvine. Samas ei näinud, et keegi oleks täna väga keerulisi trikke veel teinud. Ka ise tegin nii esimesel kui teisel hüppel ainult paar lihtsamat kahekordset. Nähtavus lihtsalt ei võimaldanud enamat,“ lisas treeningu järel Henry Sildaru omalt poolt.

Meeste kvalifikatsioon algab täna kell 11.15. Finaal on kavas laupäeval. Delfi Sport toob võistluse käigu otseblogis lugejateni.