Jalka MMiga käib käsikäes tavapärasest suurem melu ja tulemuste ennustamine. Sama kehtib ka Fantasy jalgpalli kohta. Fännid panevad enda lemmikmängijatest tiimi kokku ja võistlevad üksteisega, et endi seast tõeline jalkaspets välja selgitada. Mida paremini sinu valitud mängijad päris elus mängivad, seda rohkem punkte su tiim kogub ning seda suurem šanss, et teistele koha kätte näitad.

OlyBeti kontori vutigurud istusid kokku ja koostasid ka omalt poolt unistuste tiimi, kes sel aastal jalka MMil mängib. Sel korral lasti fantaasial lennata ja kui muidu on jalka MMi Fantasy mängus osalejatel terve tiimi (11 põhimeest ja 4 varumeest) komplekteerimiseks 120 miljoni euro suurune eelarve, siis praegu löödi kogu papp puhtalt põhikoosseisu peale laiaks.

Väravavaht ja kaitseliin

Postide vahele pisteti brasiillane Ederson, kelle kasuks räägib nii tiimi üldine tugevus kui ka mehe enda head esitlused Manchester City eest. Seetõttu võib oodata, et just tema on Brasiilia koondise esikinnas Liverpooli väravavaht Alisson Beckeri ees. Serbia, Šveits ja Kamerun on ka piisavalt ohtlikud, nii et Ederson päris käed taskus postide vahel seisma ei pea. Mida rohkem tõrjeid mees teeb, seda rohkem Fantasy punkte ta kogub.

Kolmese kaitseliini moodustavad prantslane Lucas Hernandez, Hollandi kapten Virgil van Dijk ning inglane Trent Alexander-Arnold ehk kolm vutituusa, kelle riigid on enda alagruppide (ja miks mitte ka turniiri) suursoosikud. Tugevatele tiimidele lüüakse üldjuhul vähem väravaid ja kõik kolm on tõestanud, et suudavad ka ise resultatiivseid sööte jagada ning vajadusel skoorida.

Keskväli

„Vahet pole, palju lööte, me lööme rohkem“ võiks täiesti vabalt olla selle keskvälja moto. Messi, De Bruyne, Vinícius Júnior ja Neymar on kõik ründava suunitlusega mängijad, kelle talent pikemat tutvustust ei vaja. Neile kõigile meeldib mängu saatust otsustada.

Messil ja De Bruynel on vanust ka juba omajagu, seega on 2022. aasta MM üks viimaseid võimalusi suurel areenil ennast ajalukku kirjutada. Viníciuse ja Neymari vägiteod on seni piirdunud klubitasandiga ning brasside ootused neile on kõrged. Poistel on hammas verel, eks näeme, kas see konverteerub ka Fantasy punktideks või mitte.

Eesliin

Oui-oui. Usalduse teenisid prantslased Kylian Mbappé ja selle aasta maailma parimaks jalgpalluriks valitud Karim Benzema ning vana hea Harry Kane. Benzema jätkas sügisel Reali eest täpselt sealt, kus kevadel lõpetas, ehk järjest väravaid paugutades. Prantslaste MM-valiksarja 18 väravast 8 tulid just Mbappé-Benzema pealt, millele Griezmann lisas omakorda 6.

Nii Prantsusmaal kui ka Inglismaal on piisavalt soodne alagrupp, et palju väravaid kõmmutada.

Palju selline tiim maksma läks?

 • Ederson 7 mln

 • Hernandez 7 mln

 • van Djik 6,5 mln

 • Alexander-Arnold 7,5 mln

 • Messi 12 mln

 • De Bruyne 10,5 mln

 • Júnior 10 mln

 • Neymar 13 mln

 • Mbappé 12,5 mln

 • Kane 12 mln

 • Benzema 11,5 mln

Ehk põhikoosseisule pandi hakkama 105 miljonit, võimalikust 120st. Reaalsuses sellise satsiga peale minna ei saa, kuna puudu on neli varumeest, kelle tarbeks oleks vaja vähemalt 16 miljonit. Seega tuleks unistustes veidi kompromisse teha ja nõksa soodsamad mängijad platsile valida.

Nagu näha, saab alagrupifaasis algkoosseisu päris tihedalt staare täis toppida ja pingi odavama otsa Senegali ja Iraani meestega täita. Playoff’ides on seis juba keerulisem, kuna selleks hetkeks on eeldatavalt nõrgemad satsid mängust väljas ja varumeeste pingi mehitamiseks kulub rohkem raha. Tulemuseks näiteks see, et ründesse pead valima Mülleri, mitte Neymari, ja kaitses tuleb loobuda kalli hinnalipikuga Trentist. Aga eks see nuputamine ja koosseisu balansseerimine ongi Fantasy jalka võlu.

10 000-eurose auhinnafondiga OlyBeti turniiril saad täiesti tasuta osaleda siin.

Mõned olulised punktid, mida silmas pidada

 • Liituda saab ainult kuni MMi esimese mänguni ehk 20. novembrini.

 • Kuni kaheksandikfinaalideni võid samast rahvuskoondisest valida kuni kolm mängijat. Veerandfinaalides juba viis, poolfinaalides kuus ja finaalis kuni seitse mängijat ühest koondisest.

 • Oma tiimis saad enne igat mänguvooru vahetusi teha. Vahetuste arv on piiratud.

Lase oma fantaasial lennata!

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid