Jaapani WRC-etapp kujunes Lõuna-Korea autotootja Hyundai peoks. Rally1 arvestuses võtsid kaksikvõidu Thierry Neuville ja Ott Tänak, Rally2 klassis olid kaks kiiremat meest nende Grégoire Munster ja Teemu Suninen. Hyundai meeskonna pealik Julien Moncet oli arusaadavalt saavutatuga rahul.

„Võitsime nii Rally1 kui Rally2 arvestuse! Oleme suur pere, mis veedab aastaringselt rohkem aega koos omavahel kui peredega. Väga tore on hooaega lõpetada nii heal noodil. See on Hyundai meeskonna jaoks väga oluline, et saame alustada tulevikuks valmistumist selle duubli pealt,“ ütles ta.

Suures plaanis polnud hooaeg siiski nii korda läinud. Kalle Rovanperä tiitlivõit näis sisuliselt kindel juba peale juulis toimunud Rally Estoniat, ametlikult vormistas noor soomlane üldarvestuse esikoha aasta eeleelviimasel etapil Uus-Meremaal. Kokkuvõttes jäi teisena lõpetanud Tänak Toyota piloodist maha poolesaja silmaga. Ka tootjate arvestuses oli Toyota ülekaal Hyundai ees mäekõrgune, sest hoolimata viimase etapi kaksikvõidust jäid nad kokkuvõttes jaapanlastele alla 68 silmaga.

Moncet nägi siiski asja märgatavalt rõõsamates toonides. „Võitsime tänavu viis rallit, mis on Hyundai jaoks enneolematu,“ pööras ta tähelepanu Tänaku kolmele (Itaalia, Soome, Belgia) ja Neuville'i kahele (Kreeka, Jaapan) etapivõidule. 2014. aastal MM-sarja naasnud Hyundai pole alates sellest ajast kunagi hooajal nii palju etappe võitnud.

„Akropolis saime kirja ka ilusa kübaratriki (loe: kolmikvõidu). Kahjuks jäime tänavu tiitlitest ilma, aga teeme endast kõik oleneva, et see 2023. aastal ei korduks,“ lisas Moncet.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid