Kuna 2023. aasta maailmameistrivõistluste valiksarjas on käes FIBA „aken“ ehk rahvuskoondiste mängude nädal, siis iseenesest mõistetavalt vaadati otsa Eesti koondise nimekirjale. Neljateistkümne mehe hulgas on valikmängude tasemel päris mitmeid uusi tulijaid. Kullamäe väitel saavad kõik, kes Pärnu Sadama meeskonnast läbi käivad uue hingamise ja pole imestada, et mullu meistriks tulnud koosseisust on koondise praeguses valikus tervelt neli mängijat – Robert Valge, Mihkel Kirves, Artur Konontšuk ja Hugo Toom.

Koondise teemal esitasime ka PAF-i auhinnamängu küsimuse: „Mitu võitu Eesti käesolevas valikaknas saab?“ Kuna mänge on kaks, 11. novembril kodus Rootsi ja 14. novembril võõrsil Soomega, siis vastuse variantideks saab olla 0, 1 või 2. Mängige kaasa ja pange enda valik teele aadressile: pihtaspohjas@delfi.ee.

Eesti klubide mängud FIBA Europe Cup sarjas. Pärnu Sadama luhtunud võimalus ja Kalev/Cramo müstiline mäng võõrsil. Võita enam kui 50 punktiga! Aga Cramolgi on võimalikud murenoodid õhus, vigastused võivad kaardimajakese päris kiirelt upakile ajada. Pärnu klubi inimesed teavad seda värskelt omast käest.

Samas on Kullamäel väga konkreetne sõnum nii oma klubi mängijatele kui ka teiste klubide palluritele.

PAF Eesti-Läti liigas vaadatakse tabeliseisu ning kiidetakse Viimsi/Sportlandi. Talts räägib, mis tunne on kui meeskond mopi otsa riputatakse ja... Lõpuks jõutakse miskitmoodi järeldusele, et Keila peatreenerist Peep Pahvist võib kunagi saada päris okei korvpalliajakirjanik.

Euroliiga juttude juures on eelkõige huviorbiidis Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia. Kas juba praegu võib ridade vahelt välja lugeda, et sel hooajal on Baskonia jaoks juhtumas midagi suurt?

Ookeani tagustest tegemistest saavad tähelepanu nii NBA, G-League kui ka värskelt alanud üliõpilasliiga NCAA.

Taaskord loosisime saates välja peatoetaja PAF-i auhinna.

Eelmises saates esitatud küsimusele: „Millal mängis Eesti meistriliigas enne tänavust hooaega viimati 9 meeskonda?“ laekus 15 õiget vastust. Õigus oli neil, kes vastasid – hooaeg 2016/2017. Kaasa mängijaid oli enam kui 40 ehk päris paljud sel korral eksisid. Aga pole hullu, mängige ikka, ja küll ükskord näkkab. Fortuuna tahtel võitis auhinna Alar Mällo. Palju õnne, võitjaga võetakse ühendust.

Kõik „Pihtas põhjas“ saadete audioversioonid on kuulatavad Delfi uues Taskus, samuti Spotify’s ning Apple Podcasts keskkonnas.

1x
00:00