Kõik juhtus seitse ja pool minutit enne viimase veerandaja lõppu. Raieste tiimikaaslane Markus Howard murdis korvi alla, kuid sai viskel Bilbao mängumehelt Michael Kyserilt kulbi.

Seejärel tekkis meeste vahel kähmlus, mida jooksid lahutama Howardi tiimikaaslased Raieste ja lätlane Artur Kurucs. Kuna reeglite järgi ei tohi vahetusmehed omavoliliselt mängu ajal platsile sekkuda, otsustasid kohtunikud kaks Baltikumi pallurit riietusruumi saata. Omavahel kähmlema läinud Kyser ja Howard pääsesid mõlemad ebasportlike vigadega.

Nii lõppes varakult mäng hoopis Raieste ja Kurucsi jaoks. Eestlane polnud intsidendi eel veel väljakule pääsenud. Baskonia juhtis selleks hetkeks 64 : 61, lõpuks võeti üheksapunktiline 80 : 71 (20 : 27, 25 : 14, 14 : 17, 22 : 12) võit.

18 ja pool minutit platsil rassinud Kotsar viskas üheksa punkti (vabavisked 5/8, kahesed 2/5), noppis viis lauapalli, tegi kaks viga ja ühe vaheltlõike.

Baskonia resultatiivseim oli Matt Costello 17 punktiga. Vanja Marinkovic ja Darius Thompson lisasid 14 silma. Bilbao poolel viskas Xavier Rabaseda 14 punkti.

Baskonia jagab nelja võidu ja kahe kaotusega Hispaania kõrgliigas neljandat kohta. Vahed tipus on väikesed. Liidritel Barcelonal, Tenerifel ja Madridi Realil on vaid üks võit enam.

Tipphetked (Raieste eemaldamiseni viinud intsident alates 1.06):

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid