Esialgu teatasid Istanbulis peetava kongressi boikoteerimisest Eesti, Norra, Ukraina ja Poola alaliidud. Tänaseks on neile lisandunud Holland, Leedu ja Itaalia.

„Minu selge seisukoht on: kuni jätkub Venemaa brutaalne, terroristlik, genotsiidne sõda, ei saa Venemaa sportlasi ja ametnikke rahvusvahelisse sporti lubada,“ rääkis Eesti võimlemisliidu president Peeter Tishler oktoobri alguses Delfile.

Rahvusvahelise võimlemisliidu jaapanlasest president Morinari Watanabe kaitseb aga jätkuvalt oma seisukohta, et Venemaa ja Valgevene ametnikud on kongressile teretulnud.

„Kõik rahvusvahelised organisatsioonid peavad pingutama selle nimel, et suhteid Venemaa ja Valgevenega säilitada, mitte lõpetada. Võimlemisliit kavatseb oma vaateid Venemaa ja Valgevene esindajatele selgitada. Lisaks on meie kohustus nende seisukohti kuulata. Kui sõda lõppeb, peame taas üks pere olema. Muidu ei suuda me luua helget tulevikku,“ vahendas Watanabe sõnu portaal Inside The Games.

Pärast Venemaa-Ukraina sõja algust lubas rahvusvaheline võimlemisliit Venemaa ja Valgevene sportlastel alaliidu kureeritavatel võistlustel neutraalse lipu all edasi osaleda, aga 7. märtsil otsust muudeti ja nende riikide atleetide võistlemisele pandi käsi ette.

„Rahvusvaheline võimlemisliit on 100 protsenti sõja vastu. Aga ebavajalikud karistused kasvatavad viha. Kui sõda ükskord lõppeb, peame alles jäänud viha vähendama. Võimlemispere tulevikus pole vihale kohta,“ ütles Watanabe.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid