Meistritiitli juba kindlustanud Flora sai möödunud nädalal liigahooaja esimese kaotuse, kui nad jäid 0:1 alla Nõmme Kaljule. Sellega katkes nende 46-mänguline kaotuseta seeria. Laupäeval alustasid nad Lilleküla staadionil uut seeriat.

Pookaitsja Vladislav Kreida viis rohevalged juba kümnendal minutil kauglöögist juhtima. Pooltunnil põrkasid õhuvõitluses kokku Silver Alex Kelder ja Sergei Zenjov, viimane sai viga nii õnnetult, et 34. minutil asendas teda Aleksandr Šapovalov. Vaid viie minuti pärast pääses 19-aastane Šapovalov Kuressaare kaitseliini taha plehku ning saatis palli Ingmar Krister Paplavskise selja taha.

Flora poolkaitsja Markus Soometsa sõnul oli mäng keeruline. „Esimene poolaeg suutsime paremini vastaseid liigutada ja sellega lõime olukordi. Teisel väljusid asjad kontrolli alt. Aga peale lubamatut Kalju mängu väike samm edasi,“ lausus koondislane peale matši Soccerneti ülekandes.

Teistki poolaega alustas paremini Flora, kes ohustas korduvalt külaliste väravat. Kuid 69. minutil mängis Kuressaare karistuslöögi lühidalt lahti, palli sai vahetusest sekkunud ründaja Otto-Robert Lipp, kelle 20-lt meetrilt pandud löök veeres meestesumma vahelt posti kõrvale. „Kaotasime pisiduelle. See sobib Kuressaarele kui nad saavad duellidele rõhuda. Läksime sellega liigselt kaasa ja nad said mängu sisse. Suutsime püsida ja hoidsime mängu enda kasuks,“ lisas Soomets.

Viimastel minutitel saatis Kuressaare nurgalöögi ajal rünnakule kollkipper Paplavskise. Too saigi karistusalas löögile, aga Florale päästis kolm punkti väravajoonelt palli klaarinud Kreida. Surve alla jäänud tallinlased pidasid siiski vastu ja võtsid 2:1 võidu.

Sander Laht tõdes, et Flora tõmbas teisel poolajal kaitsesse. „Kahjuks tuli pall Paplavskisele tugijalale, paremaga oleks see lati all sees olnud. Keegi tegi joone peal hea bloki. Pole midagi teha, seekord ei läinud,“ lausus Laht.

Tänavu 33-st mängust 29 võitnud Floral on 90 punktiga selge liiga valitseja, sel hooajal kõigilt klubidelt peale Flora punkte röövinud Kuressaare hoiab tabelis viiendat kohta.