Üle saja mängu Inglismaa koondise särgis pidanud Gerrardi esimene sutskas Premier League'i peatreenerina ei kujunenud suureks edulooks. Eelnevalt Glasgow Rangersit juhendanud 42-aastane Gerrard palgati Aston Villa lootsiks möödunud aasta novembris, kui klubi sõlmis endise poolkaitsjaga kolme ja poole aastase lepingu. Meeskonna vorm oli aga heitlik ning sats lõpetas möödunud hooaja 14. kohal, mis oli kolm koht madalamal kui aasta varem.

Tänavu ei läinud asi paremaks. Eile õhtul mängis Aston Villa võõrsil Fulhamiga, kodumeeskond läks avapoolajal Harrison Reedi tabamusest juhtima. Täistunnil sai Villa poolkaitsja Douglas Luiz punase kaardi, Fulhami 3:0 võidu kindlustasid Aleksandar Mitrovici õnnestunud 11 meetri karistuslöök ning Tyrone Mingsi omavärav.

Kohtumise järel raputas Aston Villa kapten John McGinn mängijatele tuhka pähe. „Seal pole vahet, kes on meie treener, sest asi on mängijates. Peame peeglisse vaatama. Oleme kaotanud eneseusu ja vastutame selle eest,“ ütles ta.

11 mängu järel on Aston Villal kirjas vaid kaks võitu ning nad on napilt relegatsioonijoone peal. Eriti hädas on meeskond skoorimisega, sest viimases viies mängus on nad võrku sahistanud vaid kahel korral. Eile hilisõhtul saatis klubi välja pressiteate, et Gerrardi ja meeskonna teed läksid lahku.

„Aston Villa Football Club kinnitab, et peatreener Steven Gerrard lahkub koheselt klubi juurest. Täname Stevenit tema raske töö ja pühendumuse eest ning soovime talle edu edaspidiseks,“ kirjutasid nad lakooniliselt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid