„Mis puudutab favoriite, siis seal on suured meeskonnad nagu Brasiilia, Saksamaa, Prantsusmaa, Inglismaa, Hispaania ja olen kindel, et unustasin mõned. Aga kui ma pean ühe või kaks neist alles jätma, siis ma arvan täna, et Brasiilia ja Prantsusmaa on selle MM-i kaks suurimat soosikut,“ sõnas Messi Argentina väljaandele DirecTV.

Tänavune MM on 35-aastase Messi jaoks viimane võimalus ihaldatud maailmameistritiitli võitmiseks.

Oma esimesel MMil (2006) langesid Messi ja Argentina välja veerandfinaalis, kui jäid penaltiseerias alla Saksamaale. Neli aastat hiljem kaotati Saksamaale taas veerandfinaalis ning seekord lausa 0 : 4. Sakslaste kolmas suur võit Argentina üle tuli 2014. aasta MMi finaalis tulemusega 1 : 0. Neli aastat tagasi Venemaal peetud MMil piirdus Argentina kaheksandikfinaaliga, kus kaotati hilisemale võitjale Prantsusmaale 3 : 4.

Seitsmel korral Ballon d'Or`i võitnud Messi arvel on suurtest tiitlitest Copa America võit ning neli meistrite liiga tiitlit. Kümme korda on ta tulnud Barcelonaga Hispaania ja korra PSG-ga Prantsusmaa meistriks.