Mängu eel oli ilmne soosik Rapla Avis Utilitas, kes seljatas hooaja esimeses kohtumises TalTech/Optibeti 89:83 ja teises varem Riia VEFi ja Kalev/Cramo alistanud Liepaja 75:71. Viie minuti järel oligi tablool Rapla 8:5 eduseis. Kuid sloveeni Jan Razdevseki ja horvaadi Antun Maricevic vedamisel vastasid külalised 13:5 spurdiga. Eesti-Läti liiga avamatšis Kalev/Cramolt 65:111 sauna saanud Tarvas jätkas hästi ning võitis võõrsil avaveerandi 22:19.

Rapla jõudis platsilt esimesed kuus visanud sopsanud horvaadi Obrad Tomici 12 silma toel teise veerandaja keskel viigini ja läks viivuks juhtimagi, ent Tarvas jätkas võitlust. Rakverest külla sõitnud võistkond pääses Volodõmõr Ševtšenko korvist taas ette 34:31, aga viimasel kolmel minutil jooksis nende rünnak umbe. Teise veerandi viimastel sekunditel tabas Rapla äär Indrek Sunelik nurgast kaugviske, mis lõpetas kodumeeskonna 8:0 spurdi ja nad läksid pikemale puhkusele 39:34 eduseisus.