Alustuseks hekseldatakse (mitte ei menetleta) läbi Euroliiga esimene voor, mis pakkus Eesti korvpallipublikule väärt elamuse. Maik-Kalev Kotsar tegi Baskonia eest niivõrd särava debüüdi, et tunnistati mängu parimaks ja perfomance index reitingu järgi oli tema esitus väärt vooru MVP tiitlit. Kas keegi on debüütmängus MVP tiitlit varem saanud!? Räägime Leedu treeneritest, rahadest, liiga ees seisvatest väljakutsetest ja jõuame jutuga sinna, et õhku tõuseb küsimus, kes on PAF Eesti-Läti liigas eestlastest kõige kõrgema palgaga mängija? Kes teab, võib julgelt vihjata või lihtsalt omapoolse pakkumise teha e-maili aadressile: pihtaspohjas@delfi.ee.

Loosisime välja saate peatoetaja PAF-i auhinna.

Eelmises saates esitatud küsimusele: „Kas BC Kalev/Cramo jõuab FIBA Europe Cup sarjas alagrupiturniirile?“ laekus üheksa õiget vastust. Loomulikult oli õigus neil, kes vastasid „Jah“. Kaasa mängijaid oli 20 ehk enam kui pooled suhtusid liiga pessimistlikult. Olgem koduse korvpalli osas positiivsemad! Loosi tahtel võitis auhinna Marten Mägi. Palju õnne, võitjaga võetakse ühendust.

Pärnu Sadam ja Kalev/Cramo alustavad eeloleval kolmapäeval eurosarjas alagrupimänge, Pärnu võõrustab FC Portot ja Cramo hollandlaste Gröningeni. Viskasime õhku küsimuse: „Kumb Eesti klubidest jõuab eurosarjas kaugemale?“ Mängige kaasa, vastata on aega 18. oktoobrini. Kirjapaunaks ikka pihtaspohjas@delfi.ee. Auhind on vägev, kes vaatab või kuulab saadet, saab teada.

PAF Eesti-Läti liiga mängude arutelu juures võeti laua alt välja saag...

Esialgu sümboolselt. Korvpallihuvilised juba aimavad, et lahkama hakati Keila ja Pärnu kohtumist, kus valitsev Eesti meister tuli suurte raskustega trammi alt välja. Millised mõtted Kullamäel mängu ajal pähe tikkusid? Miks saab riielda Keila peatreener Peep Pahv?

Jõudes Liepaja üllatusvõitude juurde tõusevad ülesse murenoodid. Puhtalt lätlastest koosnev meeskond tuleb ja võidab Kalev/Cramot, kus mängib 4-5 välismaalast. Kas me oleme mingis mõttes oma tegemistega ikkagi ummikus? Piltlikult, tulevad mingid x-lätlased ja võidavad. Samas, võib-olla me ei ürita piisavalt, et ehitada ainult eestlaste baasil meeskond või meeskondi. Äkki see on ikkagi võimalik, sarnaselt lõunanaabritele? Ja võib-olla osad klubid peakski keskenduma Eesti korvpalli arendamisele, mitte niivõrd tulemusele. Aga, kes selle kinni maksab? Kes lätlastel maksab või neil lihtsalt ei olegi raha ja omadega mängimine on sundkäik?

Kuna Jurtšenko peres tehti kõrgliiga debüüt, siis Kullamäe ja Talts meenutavad oma kunagist debüüti. Kui lihtne või keeruline esimesi samme kõrgseltskonnas teha on? Kullamäe pajatab meeleoluka loo 35-aasta tagustest aegadest. Oh jeerum, ürginimene.

Klubikorvpalli vaates põigatakse veel Leedu, Poola, Iisraeli ja Itaalia väljakutele. Kuidas on läinud hooaja algus Eesti koondise liikmetel?

Kiire kokkuvõte tehakse ka Austraalias lõppenud naiste korvpalli maailmameistrivõistlustele, kus USA ülemvõim oli rohkem kui mäekõrgune. Euroopa korvpall on kaugel maas.

1x
00:00

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid