Hooaja esimeses pooles suutis Katsuta võidelda tippudega. Tema parimateks tulemusteks olid Portugali etapi neljas ning Keenia kolmas koht. Kuid peale Safari etappi pole ta enam MM-sarja parimate meeste tempos püsinud.

Eesti ja Soome etappe suurte ootustega alustanud Katsuta kaotas esimesel neist võitjale üle nelja ja teisel üle kolme minuti. Kuigi kiire polnud 29-aastane jaapanlane Belgias ega Kreekas. Uus-Meremaal hoidis Katsuta enne 12. kiiruskatset viiendat kohta, ent siis libises tema Toyota Yaris teelt välja ja käis üle katuse.

„Laupäeval oli rohkem vihma ja pori ning kiiruskatsed olid tehnilisemad. Kiirusest jäi veel puudu, aga pärastlõunal läks asi paremaks. Kiiruskatsete esimese läbimisel tundsin end hästi, misjärel proovisin teisel tugevamalt suruda,“ selgitas Katsuta hiljem. „Kahjuks sõitsin kurvi liiga kiiresti ega suutnud järgmise kurvis hoogu maha võtta, mistõttu tegime avarii. Ralli varajane lõpp polnud meile hea.“

Katsuta treenerina tegutsev Juho Hännineni sõnul on ta hoolealusel veel kõvasti arenguruumi. „Pidamine oli neis oludes väga erinev ja just sellistes olukordades on Takal selle autoga probleeme. Peame sellistes oludes sõitude kallal töötama, et ta saaks juurde enesekindlust. See on selgelt koht, kus ta võib veel kõvasi areneda,“ vahendas portaal Rallit.fi Hännineni sõnu.

Sel hooajal on veel kaks võistlust – kahe nädala pärast sõidetakse Hispaanias ja novembris Katsuta kodumaal Jaapanis. „Ta peab selle nädalavahetuse unustama ja keskenduma järgmistele asfaldirallidele. Hispaania on talle tuttav etapp ja arvan, et see sobib talle hästi,“ lisas Hänninen.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid